Grupa „SPEED” na drogach powiatu międzychodzkiego [FILM]

W sobotę ,27.07 oraz we wtorek 30.07 na drogach powiatu międzychodzkiego pojawili się policjanci z grupy „SPEED”. Grupa została powołana decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, po to aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych.


Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniem na drodze Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał specjalny zespół „SPEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego.

Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Efekty działań grupy „SPEED”, to ujawnienie 59 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, kilka wykroczeń popełnili rowerzyści, zastosowano kilka pouczeń. Funkcjonariusze zatrzymali również kilka dowodów rejestracyjnych oraz przebadali na trzeźwość 205 kierujących.

Policjanci zapowiadają, że radiowozy oznakowane i nieoznakowane z tej grupy będzie można zauważyć również w najbliższym czasie.

Zobacz również …

(Visited 226 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz