Grudzień w Art Corner by Porsche Centrum Poznań – nowe inspirujące wydarzenia dla miłośników sztuki

Grudniowe spotkania w ramach projektu Art Corner by Porsche Centrum Poznań

Warsztaty z rękodzieła, inspirujące panele dyskusyjne, spotkania z projektantami oraz pokaz filmowy – to wszystko czeka na poznaniaków w grudniu, w ramach Art Corner by Porsche Centrum Poznań. Projekt jest realizowany we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, największym domem aukcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej DESA Unicum oraz z ShortWavesFestival, realizowanym przez Fundację Edukacji Kulturalnej Ad Arte.


Jego celem było stworzenie przestrzeni do promocji designu i młodych twórców.

W ramach przedświątecznego programu Art Corner by Porsche Centrum Poznań planowany jest kolejny warsztat artystyczny, tym razem skupiony na rękodziele. Już 6 grudnia uczestnicy będą mieli okazję tworzyć porcelanowe broszki i piny pod czujnym okiem doświadczonego artysty. Natomiast dzień później odbędzie się panel, który poprowadzi Maks Behr, na temat nietypowych dzieł sztuki. W spotkaniu zatytułowanym „Zanurzając się w świecie emocji”, wezmą udział Magda Dąbrowska oraz Katarzyna Bukowska-Brencz – projektantki związane z marką YES.

Z kolei 13 grudniaNatalia Bażowska, Anna Grzymała oraz Dorota Kuźnik z DESA Unicum opowiedzą nieco więcej o głosie kobiet we współczesnym malarstwie. Spotkanie poprowadzi Anna Szynkarczuk.

Ostatnie wydarzenie w ramach projektu odbędzie 14 grudnia. W tym dniu Porsche Centrum Poznań zaprasza na fascynujący pokaz filmu „McQueen” autorstwa IanaBonhôte’a i Petera Ettedgui. Ta dokumentalna produkcja rzuca światło na życie brytyjskiego projektanta mody, Alexandra McQueena, odkrywając zarówno jego prywatne, jak i zawodowe tajemnice.

Art Corner by Porsche Centrum Poznańto nie tylko manifestacja kreatywności, ale również wyraz zaangażowania naszego salonu w edukację na temat szeroko pojmowanej kultury i sztuki. To był wyjątkowy projekt nasycony pasją i codzienną dawką inspiracji. Cieszę się, że mogliśmy po raz kolejny współpracować z tak wybitnymi partnerami jak Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz renomowany dom aukcyjny DESA Unicum– podsumowuje Weronika Boruszak, Marketing Manager Salonu Porsche Centrum Poznań.

Wszystkie wydarzeniaw ramachArt Corner by Porsche Centrum Poznańsąbezpłatne, a na część z nich wymagana jest rejestracja poprzez stronę internetową. Grudniowe spotkania odbywają się na IV piętrze kamienicy przy al. Marcinkowskiego 28 o godz. 17:00. Pokaz filmowy na zakończenie projektu będzie miał miejsce w Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu o godz. 19:00.

Szczegóły znajdują się na stronie: Porsche Centrum Poznań – PorscheArtCorner (porschepoznan.com.pl)

 

 

(Visited 110 times, 1 visits today)

Leave a Reply