Groźny wypadek drogowy, poszkodowany motocyklista. Na miejscu śmigłowiec LPR.

W piątek, 22 maja o godz. 06.51 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem samochodu i motocykla oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 185 w miejscowości Gaj Mały gm. Obrzycko.Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, OSP Piotrowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Dodatkowo do zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z motocyklem.
Osoba poszkodowana znajdowała się w pobliżu motocykla, kierujący samochodem osobowym nie został poszkodowany.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, drożność dróg oddechowych, unieruchomienie złamań, stabilizacja odcinka szyjnego), rozłączeniu akumulatorów, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu motocykla na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań ruch na DW 185 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. W trakcie prowadzonych działań kierujący samochodem został przebadany przez ratowników ZRM – nie wymagał hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępy (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Marek Greczka, ogn. Roman Gronowski

Zobacz również …

(Visited 5 194 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz