Groźny wypadek drogowy, funkcjonariusze po służbie udzielali pomocy poszkodowanym

W czwartek, 26 września o godz. 16.30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów w miejscowości Pólko gm. Kaźmierz.


Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Bytyń, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.

Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagały hospitalizacji.

Pierwszej pomocy osobom poszkodowanym udzielał również Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP mł. ogn. Michał Wrembel oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Międzychodzie st. sekc. Przemysław Lubik, którzy najechali na zdarzenie.

W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka

Zdjęcia: OSP Podrzewie

Zobacz również …

(Visited 936 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz