Groźny wypadek! Czołowe zderzenie dwóch aut! Pojazdami podróżowało 5 osób w tym dwójka dzieci. Na miejscu śmigłowiec LPR

Dnia 19 lipca 2019 roku po godzinie 18 doszło do groźnego wypadku na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 178 pomiędzy Trzcianką a Kuźnicą Czarnkowską.


W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe, które zderzyły się czołowo. Łącznie pojazdami podróżowało 5 osób w tym dwójka dzieci. Samochodem Land Rover podróżował kierowca, natomiast w Skodzie Octavia podróżowały 4 osoby. Do zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z Trzcianki i Czarnkowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali jeden pojazd stojący na jezdni blokujący ruch w obu kierunkach oraz drugi pojazd stojący w przydrożnym rowie. Dwójka dzieci podróżująca Skodą została wydobyta z auta przed przybyciem straży pożarnej przez świadków zdarzenia, natomiast 2 osoby pozostawały uwięzione w pojeździe. Kierowca z Land Rovera opuścił pojazd o własnych siłach. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej wszystkim uczestnikom zdarzenia i ewakuacji poszkodowanych z pojazdów. Na miejsce przybyły Zespoły Ratownictwa Medycznego z Trzcianki, Czarnkowa, Piły i Wielenia, zadysponowano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gorzowa Wielkopolskiego.

Droga Wojewódzka nr 178 była zablokowana przez ponad 4 h. Przyczyny wypadku ustala Policja z Komisariatu w Trzciance.

Opracował: st.asp. Damian Piątek
Zdjęcia: KP PSP w Czarnkowie

Zobacz również …

(Visited 1 361 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz