GROŹNE ZDERZENIE NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM [AKTUALIZACJA]

W dniu 15 maja 2022 roku o godz. 5:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego, który wjechał pod nadjeżdżający pociąg na przejeździe kolejowym w miejscowości Wojnowice gm. Opalenica. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy na torowisku po zderzeniu z lokomotywą (która holowała drugą lokomotywę). Pojazdy znajdowały się w odległości ok. 200 metrów od przejazdu kolejowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi samochodu osobowego przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego oraz ewakuowaniu mężczyzny na noszach pod nadzorem ratownika medycznego z przybyłego na miejsce ZRM. Udzielono KPP osobie poszkodowanej. Na czas udzielania pomocy poszkodowanemu ruch kolejowy został wstrzymany w obu kierunkach. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec LPR, ale po przeprowadzonym przez ratownika medycznego badaniu został on odwołany do bazy. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję, ratownicy przystąpili do usunięcia samochodu osobowego poza obręb torowiska wykorzystując przy tym hydrauliczny dźwig samochodowy (HDS) znajdujący się na wyposażeniu pojazdu SRt JRG Nowy Tomyśl.

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia: st. asp. Paweł Pałys

Kolejny groźny wypadek na przejeździe kolejowym! Samochód przeciągnięty około 200 metrów, kierowca w aucie

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło dziś rano (15.05. br.) około godziny 6, na przejeździe kolejowym przy  drodze wojewódzkiej 307 w Wojnowicach.
 Zgłoszenie odebraliśmy przed godziną 6. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wojnowice, w powiecie nowotomyskim – mówi oficer dyżurny wielkopolskich strażaków. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą poszkodowana została jedna osoba. Trafiła do szpitala. Szczegółów nie znamy – dodaje.

Zdjęcia: OSP OPALENICA

(Visited 5 636 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz