NOWY TOMYŚL: Kolejna śmierć na torach! Tragedia na przejeździe kolejowym [AKTUALIZACJA]

W dniu 29 listopada 2021 roku o godz. 8:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego, który wjechał pod nadjeżdżający pociąg na przejeździe kolejowym w miejscowości Sątopy gm. Nowy Tomyśl. Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego i samochód rozpoznawczo-ratowniczy z JRG Nowy Tomyśl oraz jednostkę OSP Bukowiec i Sątopy. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano rozpołowiony samochód osobowy Peugeot Partner, a ciało kierowcy znajdowało poza pojazdem. Po rozpoznaniu odstąpiono od kwalifikowanej pierwszej pomocy z uwagi brak funkcji życiowych oraz na liczne obrażenia wielonarządowe. Skład pociągu osobowego Intercity relacji Berlin – Warszawa Wschodnia zatrzymał się około 350 metrów za przejazdem kolejowym. W wyniku uderzenia oraz wyrzucenia z wnętrza Peugeota licznych przedmiotów uszkodzeniu uległy trzy samochody osobowe znajdujące się na pobliskim parkingu. Przejazd kolejowy, który zazwyczaj jest strzeżony obecnie był w trakcie remontu, a do słupa sygnalizacji świetlnej przymocowano znak „STOP” oraz tablicę informującą o uszkodzonej sygnalizacji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu na drodze powiatowej w kierunku Sątop, sprawdzeniu stanu zdrowia i ewentualnych obrażeń wszystkich 160 pasażerów podróżujących pociągiem – żadna z osób nie wymagała pomocy medycznej. Przybyły na miejsce lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon kierowcy Peugeota. W dalszej kolejności wyznaczono miejsce przyjmowania autobusów komunikacji zastępczej PKP, a działania strażaków polegały na pomocy w bezpiecznym transporcie podróżnych oraz ich bagaży przez torowisko do podstawionych autokarów. Dalsze działania polegały na usunięciu z jezdni plamy płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu oraz pomocy służbom kolei w odpowiednim odgięciu i ułożeniu zbieracza lokomotywy przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu

Do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym doszło w dniu dzisiejszym na przejeździe kolejowym w Sątopach.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu sierż. szt. Mariusz Majewski:
Około godziny 9:00 z niewyjaśnionej jak dotąd przyczyny 50- letni mężczyzna z powiatu nowotomyskiego wjechał pojazdem peugeot partner na przejazd kolejowy w miejscowości Satopy, po czym został uderzony przez pociąg intercity relacji Berlin- Warszawa Wschodnia.

Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu- podróżował sam. Droga całkowicie zablokowana, ruch kolejowy odbywa sie jednym torem.

(Visited 18 944 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz