Groźne zderzenie drogowe – Nadmierna prędkość, nieodpowiedzialność i brak doświadczenia! 18-latek utracił długo wyczekiwane prawo jazdy

Nadmierna prędkość, nieodpowiedzialność i brak wymaganego doświadczenia!! Tak z pewnością można określić kierowcę, który dzisiaj kilka minut przed 11-tą doprowadził do groźnego zderzenia.


18-latek utracił długo wyczekiwane prawo jazdy, które zdał w styczniu tego roku. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Kilka minut przed godziną 11-tą do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęła informacja o groźnym zdarzeniu drogowym na drodze W-308 w rejonie miejscowości Bukowiec. Przybyli na miejscu policjanci szybko ustalili przebieg i okoliczności.

Okazało się, że 18-letni kierowca VW Lupo na łuku drogi nie zapanował nad prowadzonym przez siebie pojazdem i stracił nad nim panowanie.

To z kolei skutkowało zjechaniem na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym samochodem marki Kia, którym poruszał się 56-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego.

Na szczęście nikomu nic się nie stało i skończyło się jedynie na rozbitych pojazdach.

Przyczyna niepanowania nad prowadzonym pojazdem? Otóż 18-letni kierowca źle ocenił swoje możliwości i chciał pokonać ostry łuk drogi z nadmierną prędkością.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

(Visited 978 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Groźne zderzenie drogowe – Nadmierna prędkość, nieodpowiedzialność i brak doświadczenia! 18-latek utracił długo wyczekiwane prawo jazdy

 • 30 maja, 2017 at 2:10 pm
  Permalink

  dlaczego zabrano mu prawo jazdy ?
  Przecież to chore …

  Reply
  • 31 maja, 2017 at 10:37 am
   Permalink

   Właśnie bardzo dobrze, że mu zabrali. Dostał by mandat, a po chwili znowu by myślał, że jest kierowcą rajdowym, a ja nie mam zamiaru trafić na takiego gówniarza na łuku.

   Reply

Leave a Reply