Groził śmiercią Ministrowi Zdrowia. Został zatrzymany przez Policjantów z Poznania.

Mężczyznę, który nawoływał do zabójstwa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i groził mu śmiercią zatrzymali policjanci z KWP w Poznaniu. Pawłowi K. grozi do 5 lat więzienia.


Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który w grudniu 2022 roku podczas publicznej transmisji internetowej nawoływał do zabójstwa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tej samej transmisji groził mu także śmiercią.

Dzień po tym wydarzeniu, 10 grudnia Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie złożył pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sam minister poinformował poznańskich policjantów wyrażając obawę, że groźby mogą być spełnione.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli nagrania transmisji internetowej z 9 grudnia. Przeprowadzili jej analizę, która dała podstawę do wszczęcia postępowania karnego. Złożyli w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wniosek o wszczęcie Śledztwa.

W oparciu o materiał dowodowy prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania 48-letniego Pawła K. i doprowadzenia go na przesłuchanie. W poniedziałek zatrzymanemu ogłoszono zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dziś sąd będzie rozpatrywał wniosek Policji i Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Andrzej Borowiak

(Visited 113 times, 1 visits today)

Leave a Reply