Grodzisk Wielkopolski: Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Z okazji jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego 10 par małżeńskich spotkało się 10 sierpnia 2017 roku w Motelu XXI w Grodzisku Wielkopolskim.


Podczas uroczystości każda z obecnych par otrzymała medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP, które wręczył: Burmistrz Henryk Szymański. Życzenia jubilatom złożyli także Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Maik

„Zawierając związek małżeński, dwoje ludzi, kobieta i mężczyzna decydują się na wspólne życie, na przeżywanie wszystkiego, co ono przynosi. 50 lat temu postanowiliście wspólnie budować swoje szczęście. Jak pokazał czas, zbudowaliście je na bardzo trwałych fundamentach. Jesteście razem na dobre i na złe”. Tymi słowami powitał pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński 50 lat temu, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański.

Oprócz medali, jubilaci otrzymali bukiety kwiatów oraz upominki, a przede wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia i uśmiechu na kolejne lata wspólnej drogi. Całą uroczystość uświetnił występ Zofii Kaczmarek – uczestniczki Studium Piosenkarskiego działającego przy Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim.

Tradycyjnie zanim każda z par opuściła lokal, otrzymała na pamiątkę fotografię z dopiero co zakończonej uroczystości jubileuszowej.

Podczas uroczystości, medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” otrzymali: 

Urszula i Czesław Bąk zam. Grodzisk Wielkopolski
Bogumiła i Andrzej Bendowscy zam. Chrustowo
Ewa i Mieczysław Kałek zam. Grodzisk Wielkopolski
Elżbieta i Grzegorz Otto zam. Grodzisk Wielkopolski
Wanda i Wacław Rogalscy zam. Grodzisk Wielkopolski
Kazimiera i Józef Sikora zam. Grodzisk Wielkopolski
Irena i Mieczysław Wawrzyniak zam. Grodzisk Wielkopolski
Teresa i Ryszard Więch zam. Zdrój
Halina i Jan Wolscy zam. Grodzisk Wielkopolski
Janina i Marian Wosinscy zam. Grodzisk Wielkopolski

Jubilatom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.

(Visited 438 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz