Gran Turismo Polonia 2024: Najdroższe auta świata po raz kolejny w Poznaniu [ZDJĘCIA, FILM]

Gran Turismo Polonia 2024

Flagowa impreza w Polsce, Gran Turismo Polonia, powróciła latem 2024 roku. Wydarzenie, od którego wszystko zaczęło się w 2005 roku, obchodzi swoje 20-lecie!

Na edycję 2024, która odbywa się w dniach 24-30 czerwca 2024 r, organizatorzy dla uczestników Gran Turismo Polonia 2024 przygotowali świetną trasę z nowymi miastami i hotelami . Wystartowali z Gdańska wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, gdzie zatrzymują się w klasycznych polskich letnich miejscowościach. Następnie kierują się na południe do Poznania i na uwielbiany przez wszystkich tor wyścigowy.


Ostatniego dnia toru, w sobotę, otwarty zostanie tor dla szerokiej publiczności. Orgamozatorzy spodziewają się tysięcy widzów z całej Polski.

Próby pobicia rekordu Toru Poznań zaplanowano w sobotę na godzinę 13:00 i 15:00.

Zapowiedziano obecność m.in. topowych modeli marki Porsche, Ferrari (m.in. SF90 Spider, F12, F8 Spider czy 296GTS) i Lamborghini (m.in. Huracan STO, Huracan Tecnica, Aventador Roadster). – Poza tym na liście widnieją znacznie bardziej egzotyczne modele, które szczególnie rozpalają emocje kibiców, w tym Zyrus LP1020 Stimolante. Ten wyjątkowy egzemplarz zbudowany na bazie Lamborghini Hiracan EVO to jedyny taki samochód na świecie. Twórcy projektu właśnie od Toru Poznań rozpoczynają tournee po Europie, podczas którego mają zamiar zdobyć najlepsze czasy okrążeń autem legalnym w ruchu drogowym w całej Europie. Próby pobicia rekordu Toru Poznań zaplanowano w sobotę na godzinę 13:00 i 15:00. Poza Zyrusem na liście znajdą się także unikaty takie jak Lexus LFA czy Maserati MC20 Cielo.

Fot.Przemysław Łukaszyk

 

 

(Visited 348 times, 1 visits today)

Leave a Reply