Gala Finału Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi – dyrektora Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu

11 kwietnia 2017 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala pierwszej edycji konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi. W imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Marzena Wodzińska, wspólnie z Krzysztofem Kordelem – prezesem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej (WIL), uhonorowali laureata i wyróżnionych w konkursie.

Konkurs promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy to wspólna inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego i WIL. Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania. Jego patronem jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski lekarz, społecznik i filantrop, dyrektor szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu, który w II połowie XX wieku w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom. Podczas gali wspominała go wnuczka Sabina Kozłowska.

Powiat Nowotomyski podczas gali reprezentował starosta Ireneusz Kozecki. W wydarzeniu brała również udział dyrektor nowotomyskiego Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi Elżbieta Helwing. Szkoła od 2006 roku nosi imię tej jednej z najwybitniejszych postaci ziemi nowotomyskiej ubiegłego wieku. Jego niezwykłe dokonania stanowią czytelny wzór w codziennej pracy szkolnej społeczności.

Więcej o konkursie, w tym o jego regulaminie: http://www.umww.pl/i-edycja-konkursu-wielkopolski-lekarz-z-sercem.

Zapraszamy do zapoznania się z listą nagrodzonych.

Laureat Konkursu:
Prof. dr. hab. med. dr h.c. Jacek Łuczak – Ordynator Hospicjum Palium w Poznaniu. Prekursor opieki paliatywnej. Jest wzorem dla młodej kadry lekarskiej, godny naśladowania. Od 30 lat lekarz hospicyjny, założyciel i kierownik Hospicjum Palium SK Przemienienia Pańskiego UM im. K Marcinkowskiego, założyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu, członek Królewskiego Londyńskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest odpowiedzialny za rozwój i podniesienie jakości opieki paliatywnej w Poznaniu, województwie, ale również w całym kraju.

Osoby Wyróżnione:

Pani doktor Bożena Janicka – Kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kazimierzu Biskupim. Wyróżniona za działalność społeczną i charytatywną na rzecz dzieci i rodzin potrzebujących wsparcia i pomocy oraz całej społeczności lokalnej. Wyróżniona w związku z owocną współpracą z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, za: zainicjowanie zbiórki środków dla dzieci z grupy ryzyka społecznego i promocję szczepień ochronnych.

Oraz

Pan doktor Marek Daniel – m. in. były wieloletni zastępca Dyrektora SP. ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, a ostatnio Dyrektor Medyczny Szpitala w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego S.A. Prezentuje postawą etyczną, godną naśladowania. Wyróżniony za zainicjowanie utworzenia poradni ginekologicznej dla dzieci i młodzieży oraz pomysł wprowadzenia porodów rodzinnych.

Wyróżniony za: nawiązanie współpracy z ośrodkami adopcyjnymi w Wielkopolsce i Domami Samotnej Matki w Lesznie, Kiekrzu i Gnieźnie. Twórca Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich w Polsce. Aktywny społecznik, harcerz, organizator charytatywnych spotkań ekumenicznych, patriotycznych i kulturalnych.

Źródło : umww.pl / facebook.com/Powiat Nowotomyski

(Visited 744 times, 1 visits today)

Leave a Reply