Funkcjonariusz w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

W sobotę 20 listopada br. o godzinie 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został poinformowany przez policjanta Posterunku Policji w Bralinie, że w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Fiat Ducato.


20 listopada br o godzinie 17:00 funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Posterunku Policji w Bralinie będąc w czasie wolnym od służby zauważył jak w miejscowości Ludwiczyn, kierujący samochodem dostawczym marki Fiat ma problemy z kierowaniem oraz ruszeniem pojazdu. Policjant zaniepokojony  od razu podbiegł do pojazdu i po otwarciu drzwi od pojazdu wyczuł silną woń alkoholu,  uniemożliwił on kontynuowanie jazdy kierującemu mężczyźnie.

Po przedstawieniu się i okazaniu legitymacji służbowej przez policjanta, 51 letni kierujący samochodem dostawczym mieszkaniec gm. Radzymin stał się agresywny i wulgarny, nie stosował się do wydawanych poleceń oraz znieważył interweniującego policjanta, który o zatrzymaniu natychmiast poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. 
Po dotarciu na miejsce interwencji umundurowanych funkcjonariuszy, 51 letni mężczyzna, również nie stosował się do wydawanych poleceń, był agresywny. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak się okazało kierujący wspólnie z kolegą  wybrali się do pobliskiego sklepu ponieważ zabrakło im alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany a pojazd odholowany na parking strzeżony. 

sierż.sztab.Filip Ślęk/kepno.policja.gov.pl/

(Visited 334 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz