Festiwal Tattoo Konwent – inne wymiary sztuki w Poznaniu

Międzynarodowy festiwal tatuażu Tattoo Konwent na stałe wpisał się w poznański kalendarz imprez. 6 i 7 kwietnia impreza zawita do stolicy Wielkopolski po raz 4. W hali numer 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawi się blisko 500 tatuatorów, wśród których spotkać będzie można nie tylko przedstawicieli lokalnej branży, ale przede wszystkim artystów z różnych zakątków kraju oraz Europy.


Program wydarzenia jak zwykle dopełnią dodatkowe atrakcje, wśród których na pierwszym miejscu warto wymienić spektakularny 3D mapping sceny głównej, koncert zespołu Bokka, pokazy alternatywne oraz strefy specjalne dedykowane miłośnikom tatuażu o różnorodnych zainteresowaniach – zarówno fanom mody, jak i motoryzacji.

Otwarcie sezonu na festiwale tatuażu

Tattoo Konwent to spotkanie ze sztukami alternatywnymi, na czele których stoi tatuaż artystyczny. Impreza łącząca w sobie elementy eventu branżowego i lifestyle’owego powstała z myślą o miłośnikach ozdabiania ciała, którzy szukają inspiracji, odpowiedniego salonu i tatuażysty.
-Festiwal Tattoo Konwent ma na koncie już 27 edycji – wciąż staramy się rozwijać i dostarczać rozrywki miłośnikom tatuażu. Nie chcemy być typową konwencją, dlatego wciąż poszerzamy program imprezy i wprowadzamy innowacje – mówi Marcin Pacześny, jeden z organizatorów imprezy.
Pierwsza w tym roku konwencja z cyklu Tattoo Konwent odbędzie się w weekend 6-7 kwietnia, w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tym razem odwiedzający imprezę będą mogli podziwiać blisko 500 tatuatorów przy pracy.

Konkursy na tatuaże

Tradycyjnie na scenie głównej odbędą się konkursy na najlepsze tatuaże. Jury w składzie: Sergey Buthenko (Voice of Ink), Jarek „Goraj” Gorajek (Goraj Tattoo), Aleksandra Kozubska (Ładne Rzeczy Tattoo & Piercing) wybierze najciekawsze i najlepiej wykonane motywy, oceniając je w aż 10 kategoriach. W konkursie na tatuaż graficzny jurorów wspomoże Krzysiek Krajewski z Nice and Easy Tattoo, a w kategoriach tatuaż tradycyjny i neotradycyjny z pomocą przyjdzie Marcin Szymański z Gruby Kruk Tattoo! Zgodnie z formułą wydarzenia, modele, na ciele których utrwalone zostały wzory, zaprezentują tatuaże nie tylko przed Jury, ale przede wszystkim przed publicznością zgromadzoną pod sceną.

Boksy specjalne

Wśród boksów zajmowanych przez studia tatuażu powstanie między innymi INKingz Zone z mistrzami fachu z zagranicy oraz strefa studia Tattoo.plprowadzonego przez Sławomira Frączka, jednego z najbardziej doświadczonych artystów polskiej branży z blisko 30-letnim doświadczeniem.

Dziarka w Ciemno

Kolejny raz, za specjalną kotarą rozegra się także Dziarka w ciemno. Local Pirate i Knefel wykonają tatuaże o nieznanej tematyce na ciele uczestników akcji. Limitowane bilety uprawniające do wzięcia udziału w akcji są już dostępne w sprzedaży.

Scena główna w nowej odsłonie

-Pokazujemy inne wymiary sztuki alternatywnej i udowadniamy, z jak wieloma jej obszarami łączy się tatuaż – czy to mowa o performansie czy o nowoczesnych sztukach wizualnych. W tym roku znów chcemy zaskoczyć zarówno stałych bywalców, jak i nowo odwiedzających, dlatego przygotowaliśmy kilka niespodzianek – mówi Michał Nowakowski, współtwórca wydarzenia.
Scena główna Tattoo Konwent jest miejscem wielu atrakcji dodatkowych. Tym razem jednak ona sama stanowić będzie jedną z nich. Na specjalne zaproszenie organizatorów konwentu Tomasz Gawroński – założyciela Tving Stage Design, eksperta od 3D mappingu we współpracy, ze scenarzystką Agą Szuścik, stworzyli zapierający dech w piersiach spektakl pod tytułem INKE3D, obrazujący dzieje tatuażu. To pierwsze tego typu audiowizualny performans w historii konwencji na świecie. Scena ożyje dzięki ferii barw, dynamicznym animacjom, niespodziewanym zwrotom akcji i oprawie muzycznej, o którą zadba PZG.
Poznań Tattoo Konwent uświetni również występ alternatywnego zespołu Bokka. To grupa znana z oryginalnego image’u i hipnotyzującej muzyki. W programie artystycznym konwencji tatuażu nie może zabraknąć alternatywnego performansu. Na Poznań Tattoo Konwent pojawi się Mike Garcia – paryski specjalista od fireshow, który dosłownie rozpali konwentową scenę. O odpowiedni poziom adrenaliny pośród publiczności zadba małżeństwo brytyjczyków Rachel i Charlie Atlas. Ich pokaz Death Do Us Part Danger Show obejmie szereg zapierających dech w piersiach tricków, takich jak połykanie mieczy czy rzucanie nożami.

Przestrzeń wypełniona sztuką

Chociaż to tatuaż i atrakcje sceny głównej stanowią trzon konwencji, nie są one jedynymi rozrywkami przygotowanymi dla odwiedzających. Przestrzeń hali numer 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich podzielona zostanie na kilka stref dedykowanych między innymi fanom mody, motoryzacji czy najmłodszym uczestnikom wydarzenia. Dzięki współpracy z Mustache Yard Sale na konwencji spotkać będzie można 50 wystawców oferujących najmodniejszą odzież i dodatki. Z kolei w strefach Hotball czy Bulleit wśród atrakcji pojawią się ekspozycje customowej motoryzacji, które co edycję zachwycają swoim nietuzinkowym wyglądem.
Tattoo Konwent to festiwal ukazujący różnorodne oblicza sztuki, nie zabraknie jej więc także w klasycznej odsłonie. W ramach wystawy „Sztuka i tatuaż” zobaczyć będzie można obrazy autorstwa dwóch tatuażystów: Juliena Thibersa z Francji i Tomasza Błaszczaka z Irlandii. Uczestnicy wydarzenia zapoznają się także z projektem fotograficznym „2081”, autorstwa Agi Szuścik, która na swoich zdjęciach pokazuje futurystyczną wizję świata w kontekście potencjalnych zagrożeń rozwoju cywilizacji.
Tattoo Konwent dba również o edukację. Z myślą o rozwoju branży zorganizowane zostaną warsztaty dla początkujących tatuażystów. Osoby, które zechciałyby udoskonalać swoje umiejętności i utrwalić specjalistyczną wiedzę, mogą wziąć udział w seminariach prowadzonych przez Piotra Deadi Dedela (specjalistę od tatuażu kolorowego) oraz Yarsona Stachowicza (speca od kompozycji czarno-szarych).
Tattoo Konwent pozostaje eventem otwartym na całe rodziny, dlatego organizatorzy również w tym roku zadbali o przestrzeń dedykowaną jedynie najmłodszym. Dzieci kreatywnie spędzą czas w strefie animacji, w czasie gdy rodzice szukać będą wymarzonego wzoru tatuażu.
Na poznańskiej konwencji zaaranżowana zostanie także strefa chill, w której o oprawę muzyczną zadba starannie dobrany skład Djski. Pierwszy dzień Poznań Tattoo Konwent zwieńczy afterparty, które odbędzie się na klimatycznym dziedzińcu kompleksu Młyńska12.

Opcje biletowe

Bilety na Poznań Tattoo Konwent dostępne są już w przedsprzedaży. W ramach kolejnej puli tańszych wejściówek zakupić można bilety jednodniowe w cenie 39 zł oraz karnety dwudniowe za 49 zł.
W ofercie znalazły się też limitowane bilety: VIP za 300 zł oraz rodzinne w cenach 105 zł, 129 zł, 139 zł, 175 zł – w zależności od wybranej opcji.
Kolejny raz zakupić będzie można bilet z Dziarką w ciemno. W cenę 400 zł wliczone jest wejście na imprezę oraz tatuaż o nieznanej tematyce, który wykona Local Pirate lub Knefel.
Sprzedaż wszystkich biletów prowadzona jest przez stronę www.tattookonwent.pl, na której znaleźć można również wszelkie newsy na temat zbliżających się konwencji z cyklu. Wejściówki sprzedawane są również bezpośrednio na platformie Going.

 

Słowo wstępu o nowej odsłonie Tattoo Konwent

 

Tattoo Konwent to spotkanie ze światem sztuki alternatywnej. Zawsze i niezmiennie główną rolę odgrywa w nim tatuaż i artyści, którzy udowadniają, że sztuki nie można zamknąć w żadne ramy. Naszą misją od lat jest pokazywanie artystycznej strony ozdabiania ciała. Promujemy najlepszych tatuatorów, którzy utrwalają swoje obrazy malując igłą po skórze, jak po płótnie. Uczestnikom wydarzenia dajemy możliwość śledzenia na żywo procesu twórczego, w trakcie którego tatuator i osoba tatuowana wspólnie realizują artystyczną wizję. Efektem współpracy jest indywidualna historia, moment, emocja zatrzymana w obrazie – unikatowe dzieło sztuki.Tattoo Konwent jest dla mnie jak ogromne studio tatuażu i jednocześnie żywa galeria, ponieważ przegląd prac stanowią sami uczestnicy konwencji. Cenię sobie kreatywność i indywidualizm miłośników tatuażu – czy mowa tu o twórcach czy posiadaczach wzorów. Tworzymy kreatywną, tętniącą życiem przestrzeń dla spotkania obu tych grup.

Marcin Pacześny, pomysłodawca/współorganizator Tattoo Konwent

 

 

Od wielu lat rozbudowana formuła Tattoo Konwentu pokazuje z jak wieloma, często nieoczywistymi obszarami sztuki łączy się tatuaż. Muzyka, performans, moda, design, szeroko rozumiane sztuki wizualne, w tym również audiowizualne to dopiero początek listy… Patrzymy w przyszłość…Jako cykl konwentów tatuażu z największą w Polsce liczbą zorganizowanych edycji na koncie przyczyniamy się i jednocześnie jesteśmy obserwatorami ewolucji zjawiska jakim jest tatuaż. Myślę tu zarówno o zmianach w jego postrzeganiu, jego funkcji, indywidualnym znaczeniu, ikonografii, jak i technologii oraz mediach wykorzystywanych przez artystów w procesie tworzenia wzoru czy w trakcie poszukiwań inspiracji. Lubimy zmiany. Potrzebujemy ich! Lubimy, gdy się dzieje. Rocznie pod naszym szyldem odbywają się aż 4 konwenty. To popycha nas do ciągłego rozwoju, stawiania sobie wyzwań i wybiegania w przyszłość. Staramy się być zawsze o krok do przodu. W myśl nowego hasła przewodniego „Tattoo Konwent – inne wymiary sztuki” mamy nadzieję, że nasze konwenty będą zaskakiwać i wspierać rozwój tatuażu.

Michał Nowakowski, współorganizator Tattoo Konwent

Znamy już godzinowy program POZNAŃ TATTOO KONWENT

PROGRAM POZNAŃ TATTOO KONWENT

SOBOTA, 6 kwietnia 2019

 • 11:00 – Otwarcie bram dla odwiedzających
 • 11:00 – Początek festiwalu. O oprawę muzyczną sceny głównej zadba
 • 12:30 – 13:00 – Powitanie gości i przedstawienie planu na sobotę
 • 13:30 – 14:00 – Pokaz – THE DEATH DO US PART – „Sword Swallowing & Knives”
 • 14:00 – 14:45 – Konkurs na najlepszy tatuaż duży
 • 14:45 – 15:15 – Pokaz Fireshow – MIKE GARCIA – The Mad Hatter
 • 15:30 – 16:30 – Konkursy na najlepsze tatuaże: tradycyjny i neotradycyjny
 • 16:30 – 17:00 – Pokaz – THE DEATH DO US PART – „Axes & Fire Knives”
 • 17:00 – 17:30 – INK3D – autorski mapping ukazujący dzieje tatuażu 
 • 17:30 – 18:30 – Konkursy na najlepsze tatuaże: tatuaż realistyczny/portret
 • 18:45 – 20:00 – Koncert Bokka
 • 20:00 – 21:00 – Konkurs na tatuaż I dnia konwentu
 • 22:00 – Oficjalne Afterparty @ Twelve Cocktails & Co.

NIEDZIELA, 7 kwietnia 2019

 • 11:00 – Otwarcie bram dla odwiedzających
 • 11:00 – O oprawę muzyczną sceny głównej zadba
 • 12:30 – 13:00 – Powitanie gości i przedstawienie planu na niedzielę
 • 13:30 – 14:30 – Konkursy na najlepszy tatuaż mały
 • 15:00 – 15:10 – Pokaz – THE DEATH DO US PART – „Sword Swallowing & Knives”
 • 15:30 – 16:00 – Pokaz Fireshow – MIKE GARCIA – Red Poison joker
 • 16:00 – 16:30 – Konkurs na najlepszy tatuaż rękaw / nogawka / cały przód / całe plecy
 • 16:30 – 17:00 – INK3D – autorski mapping ukazujący dzieje tatuażu
 • 17:00 – 17:50 – Konkurs na najlepszy tatuaż Graficzny / Geometryczny
 • 17:50 – 18:10 – Pokaz – THE DEATH DO US PART – „Axes & Fire Knives”
 • 18:10 – 18:30 – Konkurs na najlepszy tatuaż Dwudniowy  & Kolaboracje
 • 18:30 – 19:20 – Konkurs II dnia i zakończenie festiwalu
(Visited 519 times, 1 visits today)

One thought on “Festiwal Tattoo Konwent – inne wymiary sztuki w Poznaniu

 • 8 kwietnia, 2019 at 7:55 am
  Permalink

  Tattoo Konwent to impreza dla miłośników tatuaży. Przede wszystkim dla tych, którzy podziwiają i sami robią sobie tatuaże. Ale festiwal jest też niezłą okazją dla fotografów, którzy lubią fotografię reportażową. Uczestnicy konwentów to często bardzo barwne osoby, które zebrane w jednym miejscu tworzą koloryt wart sfotografowania.

  https://fotografwdrodze.pl/tattoo-konwent/

  Reply

Dodaj komentarz