Ferie z Muminkami w wytomyskiej bibliotece

Mimo iż tegoroczne ferie nie obfitowały za bardzo w śnieg, a dzieci nie mogły skorzystać z wielu uroków zimy, to czytelnicy wytomyskiej biblioteki nie mogli narzekać na nudę. Ten kto miał ochotę mógł spędzić zimowy czas w bibliotece, gdzie codziennie czekały na dzieci niemałe atrakcje przygotowane przez bibliotekarkę Aleksandrę Kaczmarek.

Ferie w bibliotece upłynęły w przemiłej atmosferze, a zabawom nie było końca. Każdy dzień rozpoczynał się od „muminkowej opowieści”, a następnie dzieci wykonywały różnego rodzaju zadania z nimi związane. Podczas zajęć powstała m.in. makieta muminkowej doliny, plakaty z głównymi bohaterami opowiadań Tove Jansson, ilustracje do wybranych przygód Muminków. Zwieńczeniem całego tygodnia był niewątpliwie popołudniowy, filmowy maraton z Muminkami połączony z degustacją pysznych hot – dogów. W tym dniu każdy przyniósł ze sobą do biblioteki koc i poduszkę by do późnych godzin wieczornych oglądać zekranizowane przygody swoich ulubionych bohaterów.

Oprócz tego codziennie młodzi mieszkańcy Wytomyśla i okolic wychodzili z biblioteki z mnóstwem książek pod pachą by następnego dnia wymienić je na nowe.

Aleksandra Kaczmarek bardzo serdecznie dziękuje za pomoc i wsparcie w organizacji zimowego tygodnia w bibliotece pani sołtys wsi Wytomyśl Danucie Sobieraj i wszystkim zaangażowanym rodzicom w szczególności Annie Fricz, Monice Sommerfeld i Magdalenie Sołtysiak.

(Visited 203 times, 1 visits today)

Leave a Reply