Ferie tuż, tuż

Jeszcze tylko dwa tygodnie dzieli młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie od zimowych ferii.  Zanim jednak opuszczą mury placówki- czeka ich jeszcze kilka spotkań prewencyjnych  związanych z bezpiecznym zachowaniem podczas wakacji.
Koniec pierwszego półrocza to dla uczniów wszystkich szkół wyczekiwany moment. Po wytężonej pracy  liczą więc  na chwilę wytchnienia. Nie inaczej jest z podopiecznymi pleszewskiego Centrum.


– Najważniejsze, aby młodzież dbała o swoje bezpieczeństwo podczas ferii. Dlatego też w ostatnich dniach przed wakacjami planujemy m.in. spotkanie z policjantami, którzy będą mówili o tym, jak unikać zagrożeń.
 –wyjaśnia Izabela Werner, dyrektor szkoły podstawowej i branżowej przy CKiW OHP.
Wielu z nich ma już plany związane z wyjazdem na wakacje, ale są też i tacy, którzy z chęcią dwa tygodnie spędzą we własnych domach.
– Z rozmów z naszymi uczniami wynika, że część z nich wyjeżdża na zimowiska, niektórzy odwiedzą swoją dalszą rodzinę.  Są też jednak i tacy, którzy planują ferie spędzić w domu z rodzicami i rodzeństwem. A to dlatego, że w ciągu roku rzadko do niego przyjeżdżają. Są to przede wszystkim te osoby, które mieszkają w różnych częściach Polski, na przykład w górach czy nad morzem. Podróż tam trwa kilka godzin, więc same dojazdy są bardzo czasochłonne. – wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.
W sumie w CKiW w Pleszewie uczy się 150 osób. Część młodzieży chodzi do szkoły branżowej I stopnia, a część do szkoły podstawowej.
 – W lutym rozpoczniemy drugi semestr i z moich informacji wynika, że dołączy do nas jeszcze kilkoro  nowych uczniów. To  m.in. osoby, które postanowiły zdobyć  zawód  w naszej placówce. To uczniowie  mający problemy z nauką w innych szkołach i będący w trudnej sytuacji życiowej. W poszczególnych przypadkach niektórzy mogą też liczyć na pomoc socjalną z naszej strony. A to  jest już poważnym odciążeniem dla ich rodzin. -dodaje dyrektor.
Na najlepszych uczniów czekają też nagrody. Na przykład te osoby, które będą miały dobre wyniki w nauce- mogą spodziewać się udziału w międzynarodowych wymianach młodzieży. A mowa tu o stażach zawodowych w krajach Unii Europejskie, m.in. Włoszech czy Hiszpanii.
(Visited 38 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz