Uwaga! Fałszywe sms-y związane z firmą DHL

Jeden z mieszkańców powiatu pilskiego stracił blisko 1,5 tys. złotych. Po otrzymaniu fałszywego smsa z linkiem od firmy kurierskiej, pokrzywdzony zalogował się na stronie podanej w wiadomości tekstowej i wykonał transakcję za rzekomą zaległość. Po ponownym zalogowaniu się do konta za pomocą strony internetowej swojego banku okazało się, że stracił część pieniędzy. Uważajmy na oszustów!Oszuści wykorzystujący nazwę i markę DHL próbują okraść klientów kupujących przez Internet poprzez wysyłanie fałszywych wiadomości sms, e-mail. Sprawcy wprowadzają w błąd osoby, które bojąc się, że ich przesyłka nie zostanie dostarczona dokounują dodatkowych wpłat lub udostępniają swoje loginy i hasła do konta internetowego po przekierowaniu na fałszywą stronę.

Podobna sytuacja spotkała jednego z mieszkańców powiatu pilskiego. Pokrzywdzony otrzymał sms z linkiem do płatności za przesyłkę DHL do dopłaty 0.76 PLN. Po zalogowaniu się na stronę przy pomocy przesłanego linku potwierdził wykonanie transakcji. Następnie nastąpiło wylogowanie ze strony z napisem Error 404. Kiedy mężczyzna zorientował się, że mogła to być próba oszustwa, ponownie zalogował się na konto przez stronę banku. Okazało się, że oszust już wykonał transakcję na kwotę 1,5 tys. zł.

Jeżeli otrzymaliśmy nietypową wiadomość od firmy kurierskiej należy upewnić się czy nie jest to próba oszustwa. Taki fakt można głosić do obsługi klienta i upewnić się czy rzeczywiście musimy dokonać dodatkowych opłat.

sierż. sztab. Jędrzej Panglisz/pila.policja.gov.pl

(Visited 727 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz