Euro Finannce Polonia Piła walczy o awans do play-off.

W minioną niedzielę żużlowcy Euro Finannce Polonii wysoko wygrali zaległe spotkanie w Krakowie. Pod Wawelem prowadzenie objęliśmy po wyścigu drugim i sukcesywnie powiększaliśmy przewagę ostatecznie wygrywając 56:34. Było to drugie z rzędu wyjazdowe spotkanie, w którym wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę gospodarzom.


  W poprzednim meczu minimalnie ulegliśmy Wilkom Krosno 42:46, wywożąc z Podkarpacia punkt bonusowy. Teraz przyszedł czas na spotkanie w Pile. Na tor przy Bydgoskiej przyjeżdża lider ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz.

Bydgoszczanie są obecnie na szczycie ligowej tabeli, po wzmocnieniach jakich dokonali już w trakcie sezonu, w postaci Josha Grajczonka i Marcina Jędrzejewskiego, ich siła rażenia zdecydowanie wzrosła, co udowodnili choćby gromiąc w ostatnim meczu Wilki Krosno 62:28. Na ten moment nasi goście są stawiani w roli jednego z faworytów do awansu. Euro Finannce Polonia chcąc liczyć się w walce o play-off niedzielne spotkanie z imienniczką z Bydgoszczy musi wygrać. Choć zajmujemy obecnie piąte miejsce w tabeli, to różnica między drugim a piątym zespołem, to zaledwie dwa meczowe punkty.

Wygrana z Polonią Bydgoszcz znacznie przybliży nas do czołowej czwórki rozgrywek. Goście z pewnością nie ułatwią nam tego zadania. W swych szeregach oprócz wspomnianej dwójki zawodników, którzy w swej karierze mieli okazję do reprezentowania klubu z Piły, mają również mocnego Kamila Brzozowskiego. Zawodnik w ubiegłym roku w barwach Ostrovii zdobył na naszym torze 10 punktów. W składzie gości zobaczymy prawdopodobnie jeszcze świetnie jadącego Francuza – Dmitrija Berge i Duńczyka, który również miał okazję ścigać się w żółto-czerwono-zielonych barwach, Rene Bacha.

Zestawienie Polonii oparte będzie o filary w postaci Andreasa Lyagera, Oskara Bobera i Thomasa Jonassona, który dostał od włodarzy Polonii wolne podczas ostatniego meczu w Krakowie i wystartował w tym czasie w silnie obsadzonym turnieju w Gustrow. Bardzo prawdopodobne, że w meczowym zestawieniu znajdzie się również nowy zawodnik naszego klubu, który miał okazję debiutu pod Wawelem. Karol Baran, bo o nim mowa, do Piły ma przyjechać już w piątek, aby wziąć udział w przedmeczowym treningu.

Niewątpliwie przed pilską Polonią ciężki i trudny mecz, co oznacza, że kibice mogą spodziewać się sporej ilości walki na torze. Początek derbów Polonii w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz