Emir Dilaver zawodnikiem Lecha Poznań

Austriacki obrońca, Emir Dilaver związał się z Lechem Poznań czteroletnim kontraktem. 26-latek w minionym sezonie reprezentował barwy węgierskiego Ferencvarosu, z którym w środę zdobył zresztą krajowy puchar. Do Kolejorza przechodzi na zasadzie wolnego transferu.


Dilaver większość swojej juniorskiej kariery spędził w Austrii Wiedeń. Tam też, w 2010 roku zaliczył debiut w seniorskiej piłce. 26-latek z zespołem ze stolicy Austrii sięgnął po mistrzostwo kraju i zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów, kiedy trenerem był obecny szkoleniowiec Kolejorza, Nenad Bjelica.

– Emir jest zawodnikiem, który zwrócił na nas swoją uwagę wielką wolą wygrywania. Ma charakter i mentalność zwycięzcy, dąży do tego, by każdy mecz zakończył się wygraną. Drużyny, w których występował wielokrotnie zdobywały trofea krajowe i mistrzostwa. Pomimo młodego wieku ma na koncie wiele występów w meczach ligowych i europejskich pucharach, co też jest nie bez znaczenia – mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań.

Przez ostatnie trzy sezony Dilaver był zawodnikiem węgierskiego Ferencvarosu, w którym rozegrał 116 spotkań. 26-latek w tym czasie zdobył dwie bramki i zanotował trzynaście asyst. Na Węgrzech sięgnął po mistrzostwo kraju, a ostatnio, 31 maja triumfował już po raz trzeci w Pucharze Węgier.

– W każdym klubie, w którym jestem chcę sięgać po krajowe trofea. Mam już w swojej karierze parę tytułów: udało mi się trzykrotnie triumfować w Pucharze Węgier, a także zdobyć mistrzostwo Węgier i Austrii. Do Poznania również przyjeżdżam po zwycięstwa – mówi nowy obrońca Lecha, Emir Dilaver.

Zawodnik, który posiada bośniackie i austrackie obywatelstwo jest pierwszym letnim wzmocnieniem Kolejorza. Pierwszą okazję do spotkania się z nowymi kolegami Dilaver będzie miał zaraz po powrocie z urlopów. – Cieszę się, że przychodzę do Poznania, ponieważ dla mnie to kolejny krok w mojej karierze. Widziałem z trybun stadionu spotkanie Lecha z Lechią i było to dla mnie niesamowite przeżycie. Doping kibiców i atmosfera meczu zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego bardzo się cieszę, że podpisałem tutaj kontrakt – kończy nowy zawodnik Kolejorza.


Źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka
(Visited 261 times, 1 visits today)

Leave a Reply