DZIUPLE SAMOCHODOWE – ZARZUTY ZA PASERSTWO I KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszami z Ostrowa Wielkopolskiego zabezpieczyli części samochodowe pochodzące od skradzionych na terenie Europy pojazdów.


Policjanci zatrzymali 4 osoby powiązane z tym przestępczym procederem. Trzech mężczyzn odpowie za nieumyślne paserstwo, dodatkowo jeden z nich za usunięcie znaków identyfikacyjnych. Czwarty mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa i kradzieży z włamaniem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu i z ostrowskiej komendy w ramach zwalczania przestępczości samochodowej na bieżąco monitorują miejsca, w których mogą być sprzedawane części wymontowywane z kradzionych pojazdów.

Dlatego w  połowie lipca br. policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili na terenie powiatu ostrowskiego działania skupione właśnie na zwalczaniu przestępczości samochodowej.  Do kontroli przyłączyli się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W ich trakcie policjanci znaleźli oraz zabezpieczyli części i akcesoria od wielu pojazdów. Policjanci przeprowadzili szczegółową kontrolę zabezpieczonych przedmiotów. Biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu zakwestionowali legalność części i akcesoriów, które jak się okazało pochodzą od pojazdów skradzionych na terenie Francji i Niemiec.

Policjanci zatrzymali 4 osoby powiązane z tym przestępczym procederem. Teraz odpowiedzą przed sądem. Trzech mężczyzn z powiatu ostrowskiego odpowie za nieumyślne paserstwo, dodatkowo jeden z nich za usunięcie znaków identyfikacyjnych. Kolejny mężczyzna z powiatu poznańskiego usłyszał zarzuty paserstwa i kradzieży z włamaniem.

(Visited 647 times, 1 visits today)

Leave a Reply