Dzielnicowi z gminy Kramsk kontrolowali właścicieli psów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wraz z pracownikami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami we wtorek 20 marca kontrolowali warunki, w jakich właściciele trzymają psy.


Podobne kontrole przeprowadzane są cyklicznie, a ich celem jest sprawdzenie czy nie dzieje się krzywda hodowanym zwierzakom. W tamtym roku szerokim echem odbiła się akcji „zerwijmy łańcuchy”, podczas której policjanci z pracownikami instytucji współpracujących sprawdzali, czy psy nie są przetrzymywane na zbyt krótkich łańcuchach i w złych warunkach.

Kontrole z ubiegłego wtorku miały podobny cel – sprawdzenie warunków w jakich „mieszkają” domowe zwierzęta. Wyniki kontroli napawają optymizmem. Okazało się, że jedynie trzech właścicieli nie dopełniło obowiązku zaszczepienia pupila, co skończyło się nałożeniem na nich mandatów karnych i zobligowaniem do zaszczepienia psa.

Zarówno policjanci, jak i pracownicy konińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zapowiadają, że podobnych kontroli mogą spodziewać się mieszkańcy całego powiatu.
(Visited 99 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz