DZIAŁANIA „ZERO TOLERANCJI” NA STARYM MIEŚCIE W POZNANIU

Poznańscy policjanci przeprowadzili na Starym Rynku kolejne działania pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. Cel – zapewnienie odwiedzającym starówkę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości. Tego typu działania będą sukcesywnie powtarzane.


W dniach 17-18 listopada br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto razem z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i podległych komisariatów, Grupy Blokers Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu przeprowadzili na terenie ścisłego centrum, a szczególnie poznańskiej starówki, działania prewencyjne pod kryptonimem „Zero Tolerancji”.

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa  odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Policjanci zwracali uwagę na wszelkie przejawy łamania prawa.

W akcji udział wzięło 156 policjantów. Ogółem wylegitymowano 475 osób i skontrolowano 89 pojazdów, przeprowadzono 71 interwencji. Podczas nocnych służb funkcjonariusze nałożyli 174 mandaty karne, głównie za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, zaśmiecanie oraz niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 260 miejsc zagrożonych. Za popełnione przestępstwa 15 osób zostało przez funkcjonariuszy zatrzymanych.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez  nadzoru. Na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze są obecni policjanci, do których możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.
(Visited 353 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz