DZIAŁANIA POZNAŃSKIEJ DROGÓWKI NA AUTOSTRADZIE A2

Poznańscy policjanci przeprowadzili działania kontrolne skierowane na wyeliminowanie negatywnych zachowań kierujących pojazdami. Kontrole odbyły się na poznańskim odcinku autostrady A2


i były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach ze szczególnym zwróceniem uwagi na przestrzeganie przepisów przez kierujących pojazdami ciężarowymi. W trakcie akcji mundurowi skontrolowali 23 pojazdy ciężarowe, w tym 10 za niedostosowanie się do znaku B-26, czyli zakazu wyprzedzania.
5 grudnia br. celem poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili na poznańskim odcinku autostrady A2 działania z wykorzystaniem radiowozu wyposażonego w video rejestrator.

Działania ukierunkowane były m.in. na sprawdzenie, czy kierujący pojazdami ciężarowymi stosują się do obowiązujących przepisów. Szczególną uwagę policjanci zwracali na łamanie zakazu wyprzedzania, czyli niestosowanie się do znaku B-26. Funkcjonariusze drogówki ujawnili dziesięciu kierujących pojazdami ciężarowymi, którzy złamali ten zakaz.

W trakcie rozmów z kierowcami, policjanci przypominali, że wyprzedzanie pojazdem, którego masa jest większa niż 3,5 t innych pojazdów, w miejscach, gdzie jest to surowo zabronione, stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Ponadto podczas akcji mundurowi przeprowadzili liczne kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Sprawdzali stan techniczny pojazdów, ważność dokumentów oraz zatrzymali dwa blankiety prawa jazdy. Policjanci przypominali o tym, aby zdjąć nogę z gazu, szczególnie w tym okresie, kiedy warunki atmosferyczne na drogach, często są bardzo niekorzystne dla kierowców.


(Visited 475 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz