Dwóch zatrzymanych za szkody o wartości ponad 9 milionów złotych

Prezes oraz członek zarządu jednej z firm zostali zatrzymani za wyrządzenie szkód spółce, którą zarządzali. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a takżeKomendą Główną Policji zatrzymali dwóch sprawców.Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Pile od połowy 2019 roku prowadzili sprawę dotyczącą przedsiębiorstwa funkcjonującego w branży transportowej oraz związanego z usługami eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

Prezes oraz członek zarządu spółki, odpowiedzialni za zarządzenie majątkiem przedsiębiorstwa zawiązywali umowy oraz podejmowali decyzje gospodarcze, które wpłynęły na niekorzystne rozporządzenie mieniem swojej spółki.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także Biurem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji zatrzymali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 51-letniego prezesa spółki oraz jego 36-letniego współpracownika.

Pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym wspólne działanie, które doprowadziło do wyrządzenia strat spółce w wysokości ponad 9 milionów złotych. Ponadto 51-letni mężczyzna odpowie za przywłaszczenie mienia w kwocie ponad jednego miliona złotych.

Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z wyznaczonymi osobami. 36-letni współpracownik został dodatkowo zobowiązany do wpłacenia 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Natomiast 51-letni mieszkaniec Torunia otrzymał zakaz opuszczania kraju, został zawieszony w pełnieniu funkcji prezesa oraz zobowiązany do wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 300 tysięcy złotych.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot/pila.policja.gov.pl/

(Visited 8 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz