Droga to nie tor wyścigowy – 28-latek stracił prawo jazdy

Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał dostawczym mercedesem z prędkością 106 km/h. Policjanci 28-letniemu kierowcy zatrzymali już prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarali mandatem. Na jego konto trafiło także 10 punktów karnych.


Policjanci ruchu drogowego podczas codziennej służby, dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na użytkowników dróg, którzy rażąco łamią przepisy, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. Sprawdzają także ich trzeźwość oraz kontrolują prędkość z jaką się poruszają.

W środę, tuż przed godziną 10:00 mundurowi w Lipce na ul. Harcerskiej zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Pędził on swoim samochodem w terenie zabudowanym 106 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 28-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, iż poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo.

(Visited 323 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz