Dokonał kilku przestępstw, by móc się przejechać starym żukiem.

W ubiegły piątek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz kradzieży pojazdu z zakładu kamieniarskiego. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw, zostały wycenione na 16 tysięcy złotych. Sprawcy grozi teraz do 10 lat więzienia.
Cała sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek. Pewien mieszkaniec gm. Sompolno wpadł na pomysł, by ukraść pojazd marki żuk należącego do właściciela jednego z zakładów kamieniarskich.  Sytuacja zaczęła się komplikować, gdy okazało się, że w aucie nie ma akumulatora.

36-latek nie odpuścił jednak sobie możliwości kradzieży auta. Postanowił włamać się do zakładu kamieniarskiego i poszukać akumulatora wewnątrz budynku. Po chwili udało się znaleźć poszukiwany przedmiot i odpalić pojazd.

Uciekając z posesji mężczyzna uszkodził samochodem trzy nagrobki. Ekscytacja z jazdy skradzionym żukiem nie trwała jednak długo, ponieważ po przejechaniu 100 metrów 36-latek stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do wywrócenia się auta na bok.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie wiedzieli, że nie mają do czynienia z profesjonalistą. W ciągu kilku godzin od zdarzenia ustalili sprawcę i go zatrzymali. Mężczyźnie zostały postawione prokuratorskie zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

konin.policja.gov.pl

(Visited 59 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz