Dobrze się siedziało, więc młodzieńcy zabrali ławkę, na której spożywali wcześniej alkohol, ze sobą

W sobotni wieczór grupa nastolatków spędzająca czas na jednej z ławek przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców Wągrowca, postanowiła zabrać ją ze sobą. Reakcja przypadkowego przechodnia i szybkie działanie Policji udaremniło kradzież.


W sobotę kilka minut po godzinie 22, policjanci odebrali zgłoszenie o grupie młodych osób, która wyrwała ławkę i idzie w kierunku Os. Wschód. Dyżurny jednostki natychmiast wysłał patrole w miejsce zdarzenia aby zatrzymali sprawców kradzieży. Po chwili zostali oni zauważeni na odcinku ścieżki rowerowej biegnącej w stronę Osiedla Wschód. Gdy zbliżali się do mostu nad rz. Nielba zauważyli zbliżających się do nich policjantów. Natychmiast porzucili niesioną ławkę i zaczęli uciekać.

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Wągrowca, który wraz z dwójką znajomych chwilę wcześniej spożywał alkohol. Ławka znajdowała się przy niedawno udostępnionej do użytku drodze rowerowej pomiędzy odcinkami ulic Średniej i Przemysłowej. Została ona wyrwana z śrub mocujących do podłoża. Telefon świadka, który zauważył, jak młodzi ludzie niosą ławkę obok marketu Kaufland, pozwolił policjantom na szybką i skuteczną reakcję.

Ujęty nastolatek został doprowadzony do jednostki policji, tam wyjaśnił okoliczności kradzieży. Na miejsce zostali wezwani również rodzice. Po przeprowadzonych czynnościach rodzic odebrał nastolatka. Odzyskana ławka trafi z powrotem na swoje miejsce i dalej będzie mogła służyć wszystkim wągrowczanom, a sprawca z uwagi na swój młody wiek, będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

 
(Visited 253 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz