Darmowe ebooki w całym Poznaniu

Poznań bierze udział w akcji Czytaj PL – „Upoluj swoją książkę”. W piątek (2 listopada) w mieście pojawiło się niemal 40 plakatów, dzięki którym można za darmo pobrać 12 bestsellerowych ebooków i audiobooków. Do akcji przyłączyły się też poznańskie szkoły.


„Czytaj PL” to największa w Polsce akcja promująca czytanie. Jej ideą jest bezpłatne wypożyczanie bestsellerowych ebooków i audiobooków. Poznań jest jednym z 14 oficjalnych partnerów inicjatywy, do której przyłączyło się już ponad 500 miejscowości z całej Polski.

By wziąć udział w akcji, należy pobrać aplikację mobilną Woblink (można ją znaleźć w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woblink.reader lub w App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/woblink/id397088621?l=pl&mt=8). Następnie wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na plakacie zapowiadającym wydarzenie. Plakaty wiszą na citylightach w całym Poznaniu (ich dokładne rozmieszczenie można znaleźć na mapce na stronie organizatora: www.czytajPL.pl)

Kod jest kluczem do wirtualnej biblioteki i pozwala na pobranie ebooków i audiobooków z udostępnionej listy. Na ich przeczytanie i odsłuchanie jest 30 dni – wydarzenie kończy się 30 listopada.

Na liście książek znajduje się 12 bestsellerów. Są wśród nich „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, nagrodzonej niedawno prestiżową Man Booker International Prize, czy „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej – jedna z najgłośniejszych wydanych ostatnio biografii. Na fanów kryminału czekają powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza, a miłośnicy literatury kobiecej będą mogli za darmo przeczytać „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej. Dla nastolatków przygotowano pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana.

Kampanię Czytaj PL uzupełnia akcja „Upoluj swoją książkę”, dzięki której uczniowie poznańskich szkół mogą wypożyczyć książkę podczas pięciominutowej przerwy na korytarzu szkolnym. Wystarczą do tego smartfon i aplikacja.

Akcja organizowana jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platformę Woblink.com. Partnerem strategicznym jest Instytut Książki.

Lista dostępnych książek:

1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”
3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”
4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
5. Wojciech Chmielarz „Cienie”
6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”
7. Remigiusz Mróz „Hashtag”
8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
11. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”
12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

AW /poznan.pl/

(Visited 67 times, 1 visits today)

Leave a Reply