CZTERNAŚCIE MANDATÓW ZA NARUSZENIA CZASU PRACY

Aż czternaście mandatów za naruszenia czasu pracy za kierownicą otrzymał łotewski kierowca od inspektorów z Konina.

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Konina zatrzymał 1 grudnia zespół pojazdów należący do przewoźnika z Łotwy. Wykonywano nim międzynarodowy transport drogowy rzeczy z ładunkiem ośmiu samochodów osobowych z Niemiec do Estonii.


Podczas kontroli pobieranych od kierowcy dokumentów widać było jego zdenerwowanie. Analiza danych zawartych na karcie oraz w cyfrowym urządzeniu rejestrującym wykazała liczne naruszenia czasu pracy. Kierowca na przestrzeni 29 dni aż jedenaście razy przekraczał dozwolony czas prowadzenia pojazdu powyżej dopuszczalnego limitu 4,5 godzin. Cztery razy skrócił odpoczynek dzienny, pięciokrotnie dokonywał przekraczania maksymalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu oraz przekroczył dwutygodniowy czas prowadzenia pojazdu. Naruszenia, których dopuścił się szofer, zagrażały bezpieczeństwu innych użytkowników dróg. Na szczególną uwagę zasługuje przypadek, kiedy kierowca skrócił odpoczynek dzienny o ponad 3 godziny, a jazda dzienna została przekroczona o ponad 4 godziny w stosunku do dopuszczalnych 9 godzin jazdy. Za te naruszenia inspektorzy wystawili kierowcy 14 mandatów karnych na łączna kwotę 1950 zł. Wobec przedsiębiorstwa toczyć się będzie postępowanie administracyjne. Na poczet przyszłej kary finansowej od firmy inspektorzy pobrali kaucję w wysokości prawie 4700 zł.

https://www.witdpoznan.pl/

(Visited 316 times, 1 visits today)

Leave a Reply