Cyberprzestępcy wyłudzali pieniądze z terenu całego kraju ! Prokuratura w Nowym Tomyślu wydała wniosek o areszt

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Nowym Tomyślu, ustalili grupę osób działających na internetowych portalach ogłoszeniowych, które zajmowały się oszustwami.


Przyjmowali oni środki pieniężne w postaci kaucji na zarezerwowanie lokalu mieszkalnego, jak również zaliczki tytułem rezerwacji lokali wczasowych. Grupa ta działała na terenie całego kraju.

14 września br. na terenie województwa lubuskiego zatrzymano 2 osoby, którym ogłoszono zarzuty dotyczące doprowadzenia osoby pokrzywdzonej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wyniku prowadzonej przestępczej działalności. Wobec dwóch osób na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu – nadzorującej przedmiotowe postępowanie przygotowawcze, Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W ramach działań policjantów zabezpieczono sprzęt elektroniczny, jak również dokumentację bankową, która poddana zostanie analizie. Dokładne straty zostaną oszacowane po wykonaniu czynności procesowych, w tym ustaleniu wszystkich osób pokrzywdzonych.


(Visited 329 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz