Coraz większa radość z Wielkanocy w Starym Browarze

 Nie ma wiosny i świąt Wielkiej Nocy bez zajęcy w Starym Browarze! Kolorowe uszaki co roku w marcu pojawiają się w przestrzeni poznańskiego Centrum w nowych kolorach i aranżacjach. W zeszłym tygodniu zupełnie nowe czarne i białe zające zaskoczyły klientów Browaru swoim eleganckim błyszczącym wyglądem. W tym roku radość z Wielkanocy będzie jeszcze większa niż zwykle. Dlaczego? Do uszatej rodziny dołączył wielki, 80-centymetrowy zwierzak! Premierowe duże zające opanowały przestrzeń Atrium w poniedziałek w nocy. Sprzedaż figurek rusza 28 marca.
Kolekcjonowanie starobrowarych zajęcy to już jedna z wielkopolskich wielkanocnych tradycji. Sława uszaków sięga jednak daleko poza region. Niektórzy, aby kupić swojego zająca, przyjeżdżają specjalnie do Browaru nawet spoza Polski. Wśród ich posiadaczy i kolekcjonerów jest wiele słynnych osób: aktorów, polityków, pisarzy, sportowców, blogerów czy dziennikarzy.

Zwierzaki opanują Stary Browar już po raz jedenasty. Jak co roku, klienci Browaru czekali z niecierpliwością, żeby dowiedzieć się, jakie kolory, obok tradycyjnego fioletu, przybiorą zające. Już wiemy – w 2019 królują eleganckie, błyszczące czerń i biel! Tej wiosny zaskoczeniem jest jednak nie tylko kolor. 13 kwietnia do sprzedaży trafią naprawdę wielkie okazy: do domu będzie można zabrać aż 80-centymetrowe figurki.

 Sprzedaż zajęcy

W tym roku sprzedaż zajęcy rozpoczynamy już trzy tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi.

Aby stać się ich posiadaczem należy wybrać się do Starego Browaru. Lepiej ustawić się w kolejce już rano, bo potrafią zniknąć w kilka godzin. Ich ilość jest limitowana. 

28 marca – sprzedaż figurek 46 cm (fioletowe) w punkcie informacyjnym w Pasażu

30 marca – sprzedaż figurek 26 cm (białe, czarne, fioletowe) w punkcie informacyjnym w Pasażu

6 kwietnia – sprzedaż figurek 46 cm (białe, czarne, fioletowe) w punkcie informacyjnym w Pasażu

13 kwietnia – NOWOŚĆ: sprzedaż figurek 80 cm (białe, czarne) w punkcie informacyjnym w Atrium

Zające zamiast pisanek?

W Starym Browarze nie maluje się pisanek, tylko… zające! Co roku ekspozycji wielkanocnych figurek towarzyszą bezpłatne warsztaty artystyczne dla kilkuset dzieci, z których każdy maluch wychodzi z własnoręcznie pomalowanym uszakiem.

23 marca – zapisy na warsztaty w punktach informacyjnych w Pasażu w Starym Browarze

Terminy warsztatów: 30, 31 marca, 13, 14 kwietnia, godz. 10:00, 11:15, 12:30, 13:45, 15:00, 16:15, Pasaż, poziom 0, plac przy Smyku i Leoparku

Uwaga: nie ma możliwości zapisania się na warsztaty przez internet. Zapisy prowadzone są wyłącznie w punktach informacyjnych.

 Tajemnicza ucieczka

 80 centymetrów to sporo, jednak premierowe duże zające to miniaturki przy swoim dużym… 8-metrowym bracie. Stary Browar szykował dla swoich klientów prawdziwie gigantyczną zapowiedź Wielkanocy. Niestety. Zając-olbrzym z niewiadomych przyczyn uciekł ze Starego Browaru! Od tygodnia w całym regionie prowadzone są poszukiwania. Pracownicy Browaru liczą, że zbiega uda się sprowadzić do domu przed Świętami. Gigant był dotychczas widziany w Grodzisku Wielkoplskim i Nowym Tomyślu.

 Stary Browar apeluje o pomoc w poszukiwaniu zająca. Pracownicy proszą o udostępnianie zdjęć fioletowego giganta na Instagramie lub Facebooku z hashtagami #znajdzzajaca #starybrowar.

 

(Visited 175 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz