Chory na dziecięce porażenie mózgowe 2,5-letni Oliwier został policjantem!

Oliwier kocha kolorowe bańki mydlane i bajki z policjantami. Mimo, że maluch zmaga się na co dzień z ciężką chorobą, to jest niezwykle radosnym dzieckiem. I jak każdy ma marzenia…


Jedno z nich dzisiaj się spełniło. W domu odwiedzili go policjanci z pilskiej komendy i sam został Małym Policjantem.

Oliwier urodził się w grudniu 2016 roku. Wraz z rodzicami mieszka w Pile. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Wymaga całodobowej opieki. Jest radosnym chłopcem, kocha bańki mydlane i bajki z policjantami. Uwielbia muzykę, kiedy tylko ją słyszy, natychmiast wyciąga rączki do mamy i chce z nią tańczyć. Często się uśmiecha i jak każdy z nas Oliwier ma swoje malutkie marzenia…

Jedno z nich się dzisiaj spełniło… Oliwiera w domu odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Chłopiec otrzymał od mundurowych prezenty, wśród których znalazła się maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Mundurowi wręczyli maluchowi specjalną legitymację „Małego Policjanta” oraz odznakę „Super Policjanta”. Dzisiaj Oliwier został policjantem!

Na twarzy chłopca zauważyć można było uśmiech, co oznacza, że maluch był zadowolony z wizyty policjantów. Chętnie pozował do zdjęć i przez chwilę nawet przytulił się do funkcjonariuszy. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście jego ukochanych barwnych baniek mydlanych, które wydobywały się ze specjalnego niebieskiego radiowozu, wydając przy tym efekty dźwiękowe.

Obecnie mama chłopca nie pracuje, gdyż opiekuje się synkiem. Rodzice zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację. Choć na ta chwilę najpilniejszą potrzebą jest zakup specjalistycznego wózka dla Oliwiera, którego koszt wynosi 15 tys. zł. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Złotowianka. Można wspierać malucha, wpłacając pieniądze na indywidualny nr konta Fundacji Złotowianki: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010 z dopiskiem darowizna na rzecz Oliwier Idziaszczyk i/56.

Dziękujemy za mile spędzone chwile z Oliwierkiem i jego mamą Kornelią oraz niezwykłe emocje, które towarzyszyły wszystkim podczas spotkania. Maluchowi życzymy przede wszystkim dużo zdrówka i  spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń, a rodzicom siły i wytrwałości.

Podkom. Żaneta Kowalska

/pila.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 448 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz