Chodzież – Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży. Sprawca o 3.00 w nocy odkręcał koła od zaparkowanego pojazdu. Przechodzący w pobliżu policjant zainteresował się „naprawą” o tak późnej porze.

Cała sytuacja ma miejsce w niedzielną noc około godziny 3.00 w rejonie jednego z parkingów przy ulicy Reymonta w Chodzieży. Wśród wielu zaparkowanych samochodów stoi BMW, przy którym znajdują się położone podnośniki i klucze do kół. Po chwili do samochodu podchodzi mężczyzna i zaczyna odkręcać śruby mocujące koła.

Całą sytuację zauważa przechodzący niedaleko st. post. Dawid Janka, jeden z policjantów chodzieskiej komendy. W tym momencie jest on w czasie wolnym od służby. Jego uwagę przykuł fakt, że o tak późnej porze ktoś chodzi pomiędzy samochodami, a po chwili zaczyna odkręcać koła w jednym z nich. Po krótkiej obserwacji policjant utwierdza się w przekonaniu, że zauważony mężczyzna próbuje ukraść koła z samochodu, więc postanawia działać.

St. post. Dawid Janka jest sam, więc telefoniczne informuje oficera dyżurnego chodzieskiej jednostki o zaistniałej sytuacji, prosi o wsparcie patrolu i przystępuje do działania. Podchodzi do mężczyzny, okazuje mu legitymację i informuje, że jest policjantem. W tym momencie mężczyzna rzuca się do ucieczki i biegnie w kierunku promenady Jeziora Miejskiego. Po krótkim pościgu funkcjonariusz dogania uciekiniera, obezwładnia go i po chwili przekazuje w ręce przybyłych na miejsce kolegów. Policjanci ustalają właściciela BMW i informują go o próbie kradzieży.

Okazuje się, że sprawcą przestępstwa jest 26–letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Zatrzymany mężczyzna trafia do policyjnego aresztu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Dariusz Szęfel/IL

(Visited 310 times, 1 visits today)

Leave a Reply