Cenne trzy punkty Enei PTPS-u Piła

W meczu 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet podopieczne Jacka Pasińskiego pokonały 3:1 zespół Trefla Proximy Kraków

W pierwszym secie znacznie lepiej prezentowały się zawodniczki Jacka Pasińskiego. Dobra gra Dajany Bosković w ataku pozwoliła pilankom wypracować sobie kilkupunktowe prowadzenie.


Trener zespołu przyjezdnych starał ratować się czasem jednak niewiele wniosło to do sytuacji na boisku. W końcówce siatkarki z Wielkopolski oddały co prawda kilka punktów, ale nie przeszkodziło to im w zwycięstwie w premierowej odsłonie tego spotkania.

Od początku drugiego seta pilanki kontynuowały dobrą passe z poprzedniej partii i wydawało się, że zwycięstwo mają już w kieszeni. Niestety, przy stanie 19:11 siatkarki Enei PTPS-u Piła straciły wszystkie swoje atuty i zaczęły popełniać błędy, które wykorzystywały przyjezdne. W końcówce zawodniczki z Piły miały jeszcze szanse na zwycięstwo, jednak ostatecznie to krakowianki wygrały do 22.

Trzeciego seta dobrze otworzyły przyjezdne, które skutecznie punktowały pilanki. Podopieczne Jacka Pasińskiego miały spore problemy również w przyjęciu zagrywki.  W pewnym momencie wydawało się, że na prowadzenie w tym meczu wyjdą siatkarki Trefla jednak, pilanki powróciły do dobrej dyspozycji z początku meczu i odrobiły straty, aby następnie wygrać seta.

Po porażce w trzeciej partii krakowianki wyraźnie straciły chęci do dalszej walki co wykorzystały zawodniczki Enei PTPS-u Piła. Dobrze atakowała Dajana Boskowić wespół z Agatą Babicz i głównie dzięki świetnej grze tych zawodniczek, pilanki wygrały seta do 20 i całe spotkanie 3:1, zdobywając cenne trzy punkty i awansując na 8 lokatę w ligowej tabeli.

MVP: Agata Babicz

Enea PTPS Piła – Trefl Proxima Kraków

(25:21; 22:25; 25:22; 25:20)


(Visited 47 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz