Burmistrz Rakoniewic przekazał policjantom pomoce dydaktyczne

Burmistrz Rakoniewic dr Gerard Tomiak wręczył grodziskim funkcjonariuszom pomoce dydaktyczne mające wspomóc grodziskich policjantów w realizacji zaplanowanych działań profilaktycznych. Przedmioty te trafiły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim mł. insp. Romy Figaszewskiej, a zakupione zostały z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rakoniewicach.


19 października br. burmistrz Rakoniewic spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Grodzisku Wielkopolskim mł. insp. Romą Figaszewską przekazując na ręce grodziskich funkcjonariuszy cenne pomoce dydaktyczne.

Plansze informacyjne poruszają i dotykają istotnego problemu jakim niewątpliwie jest alkoholizm, czy zażywanie dopalaczy, które mają pomóc w edukacji obywateli na temat uzależnień.

Fantom szkoleniowy wraz z defibrylatorem, dzięki któremu policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej w Grodzisku Wlkp. będą mogli podczas spotkań z mieszkańcami powiatu grodziskiego, zademonstrować jak umiejętnie korzystać z urządzenia ratującego życie. W ostatnim czasie co raz więcej defibrylatorów jest ogólnodostępnych na terenie naszego powiatu.

To jednak nie koniec zakupów jakie zostały poczynione przez rakoniewicki urząd. Wsparcie w postaci programu komputerowego „CYBID Plan 4.0” to program wspomagający rekonstrukcję wypadków drogowych. Taki nowoczesny system otrzymali grodziscy technicy kryminalistyki. Program będzie pomocny w określeniu szczegółowego przebiegu wypadku, co w przyszłości może wskazać w jaki sposób unikać tych przykrych i niepożądanych zdarzeń.

Kierownictwo grodziskiej jednostki Policji w imieniu wszystkich funkcjonariuszy składają serdeczne podziękowania na ręce Rady Miejskiej oraz Burmistrza Rakoniewic za otrzymane wsparcie, które z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszego przekazywania jakże nieocenionej wiedzy o naszym bezpieczeństwie.

/grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl/

(Visited 77 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz