BOHATERSKA POSTAWA NASTOLATEK Z NOWEGO TOMYŚLA !

BOHATERSKA POSTAWA NASTOLATEK Z NOWEGO TOMYŚLA !

W miniony piątek dwie uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, podczas odbywających się zajęć lekcyjnych, zauważyły przez okno słabnącą kobietę na balkonie jednego z bloków. Zaniepokojone tym faktem natychmiast powiadomiły nauczyciela.
W piątek 8 lutego br. dwie uczennice w trakcie zajęć w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, zauważyły przez okno kobietę, która będąc na balkonie, złapała się za klatkę piersiową, a następnie osunęła się na podłogę. O całej sytuacji powiadomiły niezwłocznie nauczyciela. Z obawy o stan zdrowia wspólnie z opiekunem udały się do mieszkania, w którym przebywała kobieta. Pomimo wielokrotnego pukania, nikt nie otworzył drzwi. Nie zwlekając wezwały na miejsce służby ratunkowe. Na miejsce przybył Zespół Pogotowia Ratunkowego, zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja. W związku z realnym zagrożeniem zdrowia i życia podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania, w którym jak się po chwili okazało nikogo nie było. Jak udało się później ustalić kobieta po odzyskaniu świadomości postanowiła o własnych siłach udać się do lekarza.
Postawa uczennic Weroniki oraz Moniki jest godna naśladowania i zasługuje na ogromne brawa. Nie bądźmy obojętni w takich sytuacjach. Pamiętajmy, że również w Naszych rękach leży ludzkie życie.

Źródło: Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu 
(Visited 1 198 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz