Błyskawiczna i fachowa pomoc uratowała życie! Policjanci reanimowali mężczyznę, który miał zawał [FILM]

Policjanci pełniący służbę na terenie Trzemeszna zaalarmowani przez dyżurną z Gniezna natychmiast udali się na Plac Kosmowskiego, gdzie miał leżał nieprzytomny mężczyzna nie dający oznak życia.


Przypadkowy świadek, załoga ambulansu i stróże prawa przeprowadzili akcję reanimacyjną, dzięki której serce 40-letniego mieszkańca podjęło pracę.

Policjanci mł. asp. Krystian Kornacki i mł. asp. Paweł Hernacki pełnili w piątek służbę patrolową w Trzemesznie,


gdy około godziny 20:30 otrzymali informację od dyżurnej jednostki, że na Placu Kosmowskiego w centrum miasta leży mężczyzna, który prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Stróże prawa natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Zastali tam przypadkowego świadka i załogę pogotowia ratunkowego udzielającą pomocy leżącemu – odbywała się akcja resustacyjna. Rozpoczęła się walka z czasem. Świadek, ratownicy medyczni na zmianę z funkcjonariuszem wykonywali masaż serca. Użyto również defibrylatora. Po kilkunastu minutach walka o życie jak się okazało 40-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno została wygrana – jego serce zaczęło bić. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna miał zawał. Został karetką pogotowia przewieziony na specjalistyczny odział szpitala w Gnieźnie. Pozostaje nadzieja, że mężczyzna pod fachową opieką lekarzy wróci do zdrowia.

Po raz kolejny zwykli ludzie oraz policjanci udowodnili, że są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji, a życie ludzkie jest dla nich dobrem najważniejszym.
(Visited 241 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz