Blisko 2 kilogramy narkotyków nie trafi na czarny rynek

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zabezpieczyli blisko 2 kilogramy substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i ekstazy. Zatrzymanym mieszkańcom Piły grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.


W czerwcu br. funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Piły może posiadać większą ilość narkotyków. Kiedy kryminalni weszli do wytypowanego mieszkania znaleźli w nim ponad 700 gramów amfetaminy w formie pasty, którą podejrzany ukrył w słoiku. Zabronioną substancję zabezpieczono, a 27-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu.

20 czerwca br. policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika jednej z pislkich firm o awanturującym się kliencie. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy przyjechali na miejsce interwencji od razu zauważyli, że 23-latek jest nienaturalnie pobudzony. Okazało się, że sprawca awantury miał przy sobie 3 gramy amfetaminy, a w jego samochodzie policjanci znaleźli ponad kilogramową puszkę z zawartością podejrzanego proszku. Badanie przeprowadzone narkotesterem wykazało, że jest to ekstazy. Młody mężczyzna, który został zatrzmany odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile, sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

(Visited 786 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz