Bezpiecznie chce się żyć

W Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się seminarium informacyjne pt. „Bezpiecznie chce się żyć”, w którym uczestniczyli jarocińscy policjanci. Inicjatorem programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, poprzez podnoszenie świadomości społecznej.
26 kwietnia br. salę Jarocińskiego Ośrodka Kultury zapełnili uczestnicy seminarium informacyjnego „Bezpiecznie chce się żyć”. Składało się ono z dwóch części, edukacyjnej i artystycznej.

Pierwszym punktem programu była projekcja spotu edukacyjnego nawiązującego do zagrożeń, jakie niosą za sobą niewłaściwe zachowania na drodze zarówno wśród kierowców jak i pieszych. Zgromadzeni mogli zobaczyć, dzięki projekcji filmu „Demon szybkości”, jaki wpływ na ilość wypadków drogowych ma nadmierne rozwijanie prędkości przez kierowców.

Przybyli mieli również okazję wysłuchać przygotowaną przez podkomisarza Błażeja Kubiaka – Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie – informację o bezpieczeństwie na drogach powiatu jarocińskiego. Przedstawił on stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, wskazał najczęściej występujące zagrożenia, przyczyny powstawania zdarzeń drogowych oraz ich konsekwencje.

Jarocińska Policja codziennie prowadzi działania na drogach, które mają za zadanie zapobiegać zdarzeniom drogowym i dyscyplinować użytkowników ruchu. Systematycznie odbywają się różne akcje prewencyjne. W celu zwiększenia świadomości mieszkańców prowadzone są przez policjantów działania profilaktyczne. Polegają one między innymi na spotkaniach w przedszkolach i szkołach.

Seminarium zakończyło się godzinnym występem artystki polskiej sceny muzycznej – Katarzyny Cerekwickiej.

jarocin.policja.gov.pl

(Visited 38 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz