BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – KOLEJNE DZIAŁANIA

Policjanci i pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie byli dzisiaj pod kolejną szkołą podstawową i rozmawiali o bezpieczeństwie. Tym razem była to szkoła w Przyjmie.


Rok szkolny rozpoczął się w zasadzie już na dobre, ale policjanci wciąż realizują zadania związane z działaniami „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem przed Szkołą Podstawową w Przyjmie można było spotkać policjantkę z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowymi z Goliny. Towarzyszyli im jak zwykle pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, którzy mieli ze sobą symulator zderzeń.

Uczniowie, którzy zechcieli poświęcić chwilę swojego czasu na rozmowę z mundurowymi otrzymali elementy odblaskowe. Policjanci przypominali też podstawowe zasady bezpieczeństwa, szczególnie w ruchu drogowym. Ponieważ dzień jest coraz krótszy, może zdarzyć się, że uczniowie będą korzystać z poboczy, czy dróg dla pieszych i rowerzystów po zmroku. Policjanci przypominali o obowiązku posiadania elementów odblaskowych i ich umieszczeniu w odpowiednim miejscu. Niewielki odblask naprawdę może nawet uratować życie.

Marcin Jankowski

(Visited 126 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz