Bardzo groźny wypadek na drodze wojewódzkiej. Dwa rozbite auta osobowe, uszkodzona ciężarówka

W dniu 6 marca o godzinie 14.20 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 185 w miejscowości Słopanowo gm. Obrzycko.


Dyżurny operacyjny powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG Szamotuły, jeden zastęp OSP Słopanowo, dwa zastępy OSP Obrzycko oraz powiadomił Policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa rozbite samochody osobowe oraz uszkodzony samochód ciężarowy, kierujący oraz pasażerowi samodzielnie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Na polecenie KDR na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz sorpcji plamy oleju.

Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  asp. sztab. Marcin Kruszona
Zdjęcia:  mł. asp. Michał Kaczmarek

(Visited 4 114 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz