Bardzo groźny wybuch gazu! W budynku zamieszkiwały cztery rodziny.

13 czerwca w Zagórowie na ul. Wojska Polskiego, doszło do wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym. Dwupiętrowy budynek zamieszkiwały cztery rodziny, z czego w momencie wybuchu na parterze znajdowały się trzy osoby. Wszyscy z nich opuścili budynek o własnych siłach przed przybyciem jednostek straży pożarnej.


Na miejsce poza miejscowymi jednostkami JRG Słupca oraz OSP, dotarła również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Również grupa poszukiwawczo-ratownicza z Poznania przyjechała, w celu oceny sytuacji i sprawdzenia budynku. W wyniku wybuchu zawaleniu uległa wewnętrzna ściana działowa . Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję, że budynek w wyniku uszkodzeń nie będzie się nadawał do użytkowania. Specjalistyczna grupa z Poznania, wykonała niezbędne prace w środku (użycie stempli i belek), zabezpieczając budynek przed zawaleniem.

Wszystkie trzy osoby, które odniosły obrażenia w wyniku wybuchu (poparzenia ciała oraz złamanie kończyny), po udzielonej przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, zostały zabrane przez ZRM do szpitala w Słupcy.

Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej w łącznej sile 61 strażaków.

Opracował: mł.ogn. M.Nachowiak; Zdjęcia: PSP Słupca

(Visited 157 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz