Bardzo groźne zderzenie trzech aut na DK15! Zderzenie było tak silne, że doszło do rozerwania jednego z pojazdów na dwie części.

12 grudnia 2019 roku o godzinie 17:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej wpłynęło zgłoszenie ze SKKP we Wrześni o wypadku na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czarne Piątkowo.


Na mocy porozumienia o obszarach chronionych na miejsce zostały zadysponowane zastępy z dwóch powiatów średzkiego i wrzesińskiego. Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia 3 pojazdów, dwóch samochodów osobowych marki BMW i Renault oraz ciężarowego marki DAF w których podróżowało łącznie pięć osób. Zderzenie było tak silne, że doszło do rozerwania jednego z pojazdów na dwie części. Na miejscu zdarzenia znajdował się już przejeżdżający przypadkowo zespół karetki Neonatologicznej z Ostrowa Wlkp, który udzielał pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy BMW.

 Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP pozostałym poszkodowanym biorącym udział w zdarzeniu, odłączeniu akumulatorów, oświetleniu terenu akcji, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości po kolizyjnych. Kierujący pojazdami zostali zabrani przez dwa ZRM do szpitala natomiast pasażerowie po zbadaniu przez lekarza pozostali na miejscu zdarzenia.

Udział w zdarzeniu brały jednostki: OSP Białe Piątkowo, Miłosław, Brodowo oraz JRG Września i Środa Wlkp. DK 15  na odcinku Miąskowo- Miłosław była zablokowana do późnych godzin wieczornych. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Daniel Pawłowski

Zobacz również …

(Visited 730 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz