Aż dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych w Poznaniu [ZDJĘCIA]

W weekend 17 oraz 18 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich kilka tysięcy psów z ponad 260 ras walczyło o tytuły najlepszych przedstawicieli swojej kategorii. Dodatkowo na odwiedzających targi czekały liczne stoiska, na których można było zakupić akcesoria, karmę oraz zabawki.

Trzeci weekend listopada był bardzo ciekawie dla miłośników psów. Przednia zabawa z setkami psich ras co roku przyciąga ponad 15 tys. fanów czworonożnych przyjaciół. Berbety, Gryfony i Suomenlapinkoira’y to tylko niektóre z egzotycznie brzmiących ras, które zjawiły się na Międzynarodowych Wystawach Psów Rasowych.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zwiedzających zobaczyć mogli mnóstwo ciekawych wystaw psów w różnych kategoriach. Na sobotniej wystawie psy rywalizowały o  tytuły: Zwycięzca Młodzieży,  Najlepszy Dorosły Pies, Najlepsza Dorosła Suka,


Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy, CWC (certyfikat na championa krajowego), CACIB (certyfikat na championa międzynarodowego) i Res, a także nominację na CRUFTS 2018 w Birmingham. Na niedzielnej wystawie psy mogły dodatkowo uzyskać tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Polski oraz Zwycięzcy Polski. O wszystkie te prestiżowe tytułu zawalczyły psy z 30 krajów.

Najpopularniejsze rasy, które odwiedziły Międzynarodowe Targi Poznańskie na wystawach to Buldogi francuskie, Staffordshire Bull teriery, Golden retrievery oraz Berneńskie psy pasterskie. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również Jack Russel Terriery, Chińskie grzywacze, Buldogi angielskie, whippety. Prezentacje i ocena psów odbywała się w godzinach od 10.00 do 14.00 w pawilonach 3, 3A, 4 i 5, w niedzielę natomiast w pawilonie nr 5 odbyły się o godz. 14.00 Mistrzostwa Polski 2018 w konkurencji Młody Prezenter. W tegorocznej edycji psy oceniało 44 sędziów z 8 krajów m.in. Austrii, Cypru, Japonii.

Właściciele psów oraz osoby, które chciały zakupić psa,  mieli możliwość poznać specjalistów, pasjonatów, którzy z ogromną przyjemnością przekazywali informacje oraz rady dotyczące poszczególnych ras.

Podczas tego wyjątkowego weekendu w pawilonie nr 5 ulokowane były liczne stoiska handlowe z ofertami usług dla zwierząt, literaturą, specjalistyczną karmą, akcesoriami. Była to idealna okazja, aby nabyć dla swojego pupila ciekawe gadżety.

Dla dzieci, przygotowano ogrom animacji, konkursów oraz zabaw m.in. malowanie twarzy, bańki mydlane i wiele innych ciekawych zabaw.
Zobacz również…
(Visited 788 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz