AUTOKAR Z UKRAINY W ROWIE NA AUTOSTRADZIE A2, ALE SZCZĘŚLIWIE

W pierwszym momencie groźnie to wyglądało. Autokar z pasażerami w rowie i podejrzenie o manipulacje w urządzenie rejestrujące czas prowadzenia pojazdu. Kierowca bowiem zasnął, zjechał z drogi i znalazł się w niewielkim zagłębieniu nieopodal drogi.


27 marca 2018 roku na prośbę Policji w Koninie inspektorzy miejscowego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu pojechali na miejsce zdarzenia na autostradzie A2, na jej 164 kilometr w kierunku Poznania. Okazało się, że autobus regularnej linii międzynarodowej z Ukrainy do Polski zjechał z autostrady na pobocze do płytkiego rowu. Kierowca przyznał się, że w czasie jazdy przysnął i zjechał w bok. Na szczęście obecnym na pokładzie pasażerom nic się nie stało.

Inspektorzy z Konina przeprowadzili kontrolę pod względem przestrzegania czasu jazdy i odpoczynków dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd w załodze. Kontrola wykazała jedynie nieprawidłowości w operowaniu przełącznikiem grup czasowych obu kierowców, za co zostali oni ukarani mandatami karnymi po 200 i 300 złotych. W czasie kontroli pasażerowie przesiedli się do innego pojazdu i kontynuowali dalej podróż. Pechowy autokar na polecenie Policji odholowano na parking.(Visited 409 times, 1 visits today)

One thought on “AUTOKAR Z UKRAINY W ROWIE NA AUTOSTRADZIE A2, ALE SZCZĘŚLIWIE

Dodaj komentarz