Artystyczny tydzień na Podwórku – Park Starego Browaru

Artystyczny tydzień na Podwórku

 Park Starego Browaru latem to miejsce tętniące życiem! Moc atrakcji, które mają tutaj miejsce każdego dnia, to możliwość spędzenia czasu w kreatywny sposób, zwłaszcza przez najmłodszych, którzy w wakacje zostają w Poznaniu.


Prócz ARTYstycznych poniedziałków i piątkowych warsztatów Powiążemy Pokolenia – Senior Active, pod koniec lipca odbędzie się tu po raz kolejny Letnie Pogotowie Sztuki, które w tym roku obchodzi swoje 18-lecie.

 Już czwarty rok z rzędu współpracujemy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, współorganizując warsztaty >>Letnie Pogotowie Sztuki<<. Dzieci to przyszłość! Ich uśmiech jest dla nas największą satysfakcją, dlatego też angażujemy się w wiele inicjatyw poświęconych najmłodszym. Park Starego Browaru to idealne miejsce do twórczej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń i kumpli.” – mówi Joanna Tupalska, Creative Marketing Manager Starego Browaru.

Kreatywne warsztaty organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, w tym roku dotyczyć będą malarstwa, designu i teatru pudełkowego. Różnorodne tematy poszczególnych warsztatów sprawią, że w godzinach od 10:00 do 12:00, park Starego Browaru wypełni się dziećmi i ich opiekunami! Zajęcia przeznaczone są bowiem dla wszystkich: najmłodszych, ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, opiekunów. Mile widziane są również grupy zorganizowane, które mogą uczestniczyć w zajęciach po wcześniejszym ustaleniu terminu. W przypadku osób indywidualnych, nie obowiązują zapisy. Wstęp wolny.

Tegoroczny program warsztatów w parku Starego Browaru:


poniedziałek, 17 lipca

Zawirowany mój świat, prowadzi Joanna Buczak

Krzyczące przedmioty, prowadzi Marta Tracewska

wtorek, 18 lipca

Wyprawa na wyspę, prowadzi Joanna Buczak

Fantazyjne stwory, prowadzi Marta Tracewska

środa, 19 lipca

Gra w radość, prowadzi Elżbieta Szymańczuk

Przestrzeń pozytywna, prowadzą: A. Andreeva i K. Dziemian

czwartek, 20 lipca

Czarnowidzenie – kiedy zgasną światła, prowadzi Elżbieta Szymańczuk

Pytania na tak, prowadzą: Aleksandra Andreeva i Krzysztof Dziemian

piątek, 21 lipca

Teatr mój widzę kuchenny – prowadzi Wojciech Nowak

Uniesieni wiatrem – prowadzi Tadeusz Wieczorek

Podwórko by Stary Browar


 W tym roku zainaugurowany został drugi po „Lecie w mieście”, długofalowy projekt o nazwie „Podwórko by Stary Browar”. Rozpoczęło go otwarcie jedynego w swoim rodzaju placu zabaw w parku i obejmuje szereg aktywności dedykowanych najmłodszym. W czerwcu otwarty został także Leopark – oryginalna bawialnia dla dzieci, rozszerzając tym samym ofertę Podwórka „od środka”. Bez względu na pogodę, milusińscy mogą więc korzystać z atrakcji zarówno na świeżym powietrzu jak i wewnątrz Starego Browaru. Rodzice w tym czasie mogą spokojnie odpocząć w ogródkach na Dziedzińcu Sztuki lub zewnętrznej Szachownicy, korzystając z szerokiej oferty gastronomicznej i zmieniających się co kilka tygodni propozycji w ramach projektu #foodproject.

 Zapisy grup zorganizowanych na Letnie Pogotowie Sztuki:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, tel. 61 64 64 473, 666 391 233 w godz. 9-14 (od poniedziałku do piątku). Decyduje kolejność zgłoszeń.

 Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,

tel. 61/64 64 470, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne MAGAZYN, ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,

tel. 501 476 302, +61 870 81 76, www.stowarzyszeniemagazyn.org

 Partner: Stary Browar

 Kurator projektu: artysta malarz Tadeusz Wieczorek

 Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

Więcej informacji na stronach: www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org 

(Visited 110 times, 1 visits today)

Leave a Reply