Wpadł w ręce policji za przekroczenie prędkości, został aresztowany za narkotyki

Podczas jednej z akcji prowadzonych przez grodziskich policjantów w ramach zwalczania nadmiernej prędkości, funkcjonariusze zatrzymali kierowcę mercedesa, który w terenie o dopuszczalnej prędkości do 90km/h jechał aż 124km/h. Policjanci w samochodzie znaleźli również około 2 kilogramów metaamfetaminy.Okazało się również, że kierowca miesiąc wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem narkotyków.


Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec
32-letniego mieszkańca gminy Wolsztyn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jedna z kontroli drogowych na długo zapadnie w pamięci funkcjonariuszy z Grodziska Wlkp. 28 lipca w godzinach wieczornych pełniąc służbę w radiowozie nieoznakowanym, wyposażonym w wideorejestrator na drodze krajowej nr 32 relacji Poznań – Zielona Góra, policjanci nagrali kierowcę, który na dopuszczalnej prędkości do 90km/h złamał przepisy, jadąc 124 km/h. 

 Podczas kontroli drogowej kierowca i jego pasażerka zachowywali się bardzo nerwowo. Na samym wstępie, po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Stracił je zaledwie miesiąc wcześniej z powodu jazdy samochodem będąc pod wpływem narkotyków. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli czarny worek foliowy z zawartością około 2 kilogramów metaamfetaminy.

Okazało się również, że 32-latek i tym razem kierował samochodem znajdując się pod wpływem narkotyków. Kierowca wraz z pasażerką zostali zatrzymani. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec 32-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/wielkopolska.policja.gov.pl/

 

(Visited 439 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz