Areszt i policyjne dozory za kradzieże paliwa

Tymczasowe aresztowanie i dwa policyjne dozory to efekt działań trzcianeckich kryminalnych. Funkcjonariusze wpadli na trop trzyosobowej grupy, która na terenie miasta i gminy Trzcianka włamywała się do pojazdów ciężarowych i kradła paliwo. W ręce mundurowych wpadł również paser. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.Od początku listopada br. na terenie miasta i gminy Trzcianka doszło do kilkunastu włamań i kradzieży. Sprawcy ukradli znaczną ilość paliwa z baków samochodów ciężarowych zaparkowanych na miejskich parkingach oraz na prywatnych posesjach.

Policjanci służby kryminalnej trzcianeckiego komisariatu prowadząc działania operacyjne ustalili podejrzanych. Trzyosobowa grupa ujęta została przez funkcjonariuszy 18 listopada br. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy gminy Trzcianka w wieku 25, 26 i 35 lat. Mężczyźni znani są miejscowym stróżom prawa. Byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli pojemniki do przechowywania paliwa oraz sprzęt służący do wypompowywania cieczy z baków.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie każdej zatrzymanej osobie dziewięciu zarzutów dotyczących współudziału we włamaniach i kradzieżach oleju napędowego.

Jak wynika z ustaleń, łupem złodziei padło około 3 tys. litrów paliwa. Łączne straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności oszacowano na kwotę ponad 12 tys. złotych.

Sąd na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Trzciance aresztował na najbliższe trzy miesiące najmłodszego z podejrzanych. Wobec dwóch pozostałych mężczyzn zastosowany został policyjny dozór.

Śledczy wpadli także na trop pasera, który odpowie za to, że kupił skradzione paliwo. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone że lista zarzutów postawiona podejrzanym, będzie znacznie dłuższa. Policjanci wnikliwie analizują wszystkie zdarzenia, sprawdzają w ilu z nich uczestniczyli zatrzymani i kto jeszcze brał udział w procederze.

Karolina Górzna-Kustra

Zobacz również …

(Visited 310 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz