Areszt dla sprawcy rozboju w Morasku! 27-latek wszedł do sklepu trzymając w ręku spory kamień. Zażądał od sprzedawczyni pieniędzy a gdy ta odmówiła, zaczął zadawać jej ciosy.

Prokuratura Rejonowa Poznań – Stare Miasto w Poznaniu nadzoruje śledztwo do którego doszło w dniu 6 maja 2019 roku w miejscowości Morasko. W tym dniu, 27 letni Patryk K. wszedł do sklepu trzymając w ręku spory kamień.


Zażądał od sprzedawczyni wydania pieniędzy a gdy ta odmówiła, zaczął zadawać jej ciosy trzymanym kamieniem. Spowodował u niej liczne obrażenia głowy w postaci ran tłuczonych. Nie udało mu się zabrać pieniędzy, gdyż nie potrafił otworzyć znajdującej się w sklepie kasy. Krótko po zdarzeniu został zatrzymany przez świadka napadu a następnie przez wezwanych funkcjonariuszy Policji.

Patryk K. usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, spowodowania uszkodzenia ciała pokrzywdzonej oraz narażenia jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany przyznał się do popełnienia tego czynu i złożył wyjaśnienia, w których stwierdził, że do dokonania napadu skłoniła go ciężka sytuacja finansowa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

(Visited 289 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz