Areszt dla posiadaczy narkotyków. Do policyjnych cel trafili mężczyźni związani z narkotykowym procederem.

W ostatnich dniach do policyjnych cel trafiło czterech mężczyzn związanych z narkotykowym procederem. Łącznie śledczy zabezpieczyli amfetaminę przeznaczoną do przygotowania kilkudziesięciu porcji. Wobec dwóch mieszkańców powiatu średzkiego materiał dowodowy był na tyle poważny, że sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na maksymalny okres 3 miesięcy.


Policjanci ze Środy w ciągu kilku dni zatrzymali czterech mieszkańców powiatu średzkiego. Funkcjonariusze rozpoczęli zatrzymania 13 grudnia br. Do policyjnego aresztu trafiali kolejni mężczyźni, u których kryminalni znaleźli środki uzależniające. Średzkich stróżów prawa wspierali policjanci wydziału narkotykowego z Poznania.

U 18-latka i 23-latka podczas przeszukań grupa śledczych ujawniła amfetaminę, z której można było przygotować kilkadziesiąt porcji. W ich przypadku prokurator przychylił się do wniosku detektywów i sąd wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Zarzuty usłyszało również dwóch innych mieszkańców Środy. 37-latek i 25-latek również zostali złapani na posiadaniu narkotyków i czekają na wyrok wymiaru sprawiedliwości. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w ich przypadku przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. We wszystkich przypadkach o wysokości kary zadecyduje sąd.
(Visited 528 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz